reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aplisens Przemysł elektroniczny | 20 sierpnia 2015

Aplisens chce podtrzymać tempo wzrostu

- W dłuższej perspektywie (...)mamy duże możliwości zwiększania udziału w rynku UE - stwierdził w wywiadzie udzielonym Akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensa.
Spółka Aplisens ma za sobą najlepsze półrocze w historii: 42,9 mln PLN przychodów, 7,1 mln PLN zysku netto. - Największe wzrosty odnotowaliśmy na rynku krajowym i przyznam, że były one powyżej naszych oczekiwań. W Polsce urośliśmy bowiem o 22 proc. W perspektywie najbliższych kwartałów nie należy jednak spodziewać się aż tak dużych wzrostów. W I półroczu wzrosła również nasza sprzedaż do Unii Europejskiej, choć nie była to taka dynamika jak na rodzimym rynku, bo o 5 proc. Za to sprzedaż do pozostałych rynków, poza europejskim wzrosła o 14 proc. Po drugiej stronie są oczywiście rynki WNP i Rosja. Tam odnotowaliśmy spadki. Sytuacja gospodarcza Rosji powoduje, że należy być przygotowanym na kontynuację spadków w najbliższych kwartałach. Może nie dramatycznych, w każdym razie nie ma powodów by oczekiwać wzrostów – mówi w wywiadzie dla Akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensa.

Szczególnie dobrze wyglądała działalność na rynku polskim. - - W zasadzie na wszystkich polach udało nam się uzyskać wzrosty. Nie było specjalnie produktów, które wyraźnie i dynamicznie rosły względem pozostałej grupy produktów. Bardziej wskazałbym na branże: inwestycje w energetyce, ekologia - odsiarczanie, odazotowanie, tego typu instalacje. Zanotowaliśmy też wzrosty w wąskim fragmencie działalności, czyli w elementach systemu zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą paliwa. To było bardziej spowodowane tym, że w poprzednich kwartałach mieliśmy kłopot z konkurentami, którzy sprzedawali w Polsce importowane produkty niskiej jakości. Kiedy klienci sprawdzili i ocenili te produkty zdecydowali się powrócić do naszych wyrobów – informuje prezes Żurawski.

Jeśli chodzi o przyszłość, to największe nadzieje na wzrosty budzi rynek Unii Europejskiej. Natomiast jeśli chodzi o rynek krajowy to aż tak dobrze jak w I półroczu na pewno nie będzie – ocenia prezes Aplisensa. - Oczekujemy wzrostów, ale już nie aż tak dużych – mówi Adam Żurawski.

Czy spółce uda się utrzymać obecne tempo wzrostu? - - To zależy w pewnej mierze od sytuacji na rynkach WNP i od tego czy uda nam się odrobić straty, które tam poniesiemy. Wydaję mi się, że wzrosty w granicach 5 proc. w kolejnych kwartałach są realne. Być może uda nam się urosnąć więcej – stwierdza prezes Aplisensa.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1