reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Highways England Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2015

Ładowanie samochodu w czasie jazdy już niedługo?

W Wielkiej Brytanii rozpoczną się testy dróg, na których samochody elektryczne będą się same ładowały.
Ładowanie samochodów podczas jazdy rozwiązałoby problem osób, które chcą wyruszyć elektrycznym autem w dalszą podróż, a nie chcą zatrzymywać się w trakcie na ładowanie. Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy nowa technologia będzie wystarczająco wydajna i bezpieczna. Pierwsza faza programu brytyjskiej agencji Highways England rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakłada przeprowadzanie testów tylko na prywatnych drogach, co ma potrwać około 18 miesięcy. Jeśli próby się powiodą, testy zostaną rozszerzone także na publiczne drogi.

Specjalne pasy ruchu mają być wyposażone w cewki zasilające, a poszczególne segmenty byłyby włączane tylko wtedy, gdy obecny byłby samochód posiadający uzwojenie pozwalające na odbiór energii.

Jeśli chodzi o oszacowanie kosztów, to jak na razie nie jest to prosta sprawa. Według Highways England bardzo zgrubne wyliczenia zakładają, że sam sprzęt potrzebny do wykonania 1 km jednego pasa drogi DWPT (dynamic wireless power transfer) kosztuje około 0,6 mln GBP, natomiast na jego instalację należy przeznaczyć dodatkowy 1 mln GBP.


© Highways England

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2