reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© federicofoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2015

Lenovo zwalnia

Chiński producent elektroniki użytkowej zapowiedział, że pracę straci 3 200 osób, czyli 5% wszystkich pracowników koncernu.
Ogłoszone cięcia etatów to części planu mającego na celu zwiększenie wydajności - w ostatnim kwartale zysk netto spółki spadł o 51% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Prezes i CEO Lenovo, Yang Yuanqing poinformował, że przed firmą stoją obecnie dwa główne wyzwania: optymalizacja biznesu komputerów w obliczu spadającego popytu na te urządzenia oraz odpowiednie przygotowanie biznesów mobilnego i rozwiązań korporacyjnych tak, by zapewnić ich wzrost.

Lenovo w zeszłym roku kupiło od Google’a Motorolę za 2,91 mld USD. Chiński koncern nadal największe przychody uzyskuje ze sprzedaży komputerów, ale ten odsetek maleje z każdym rokiem, rośnie natomiast znaczenie smartfonów i tabletów. Jak zapewnia w wywiadzie dla Reutersa szef Lenovo, właśnie w biznesie urządzeń mobilnych firma widzi swój przyszły sukces, a jej ambicje by rywalizować z Apple i Samsungiem pozostają niezmienione.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2