reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2015

Najnowsze technologie Delphi

Delphi zademonstruje dwa zbiegające się trendy, torujące drogę do autonomicznej jazdy: aktywne bezpieczeństwo i łączność.

Podczas salonu IAA, które odbędzie się w dniach 17 – 21 września we Frankfurcie, firma Delphi zaprezentuje kluczowe technologie wykorzystywane jako elementy składowe, z których budowane są systemy autonomicznej jazdy samochodem i systemy zapewniające łączność. Dephi pokaże także: inteligentne, rozwiązania chroniące środowisko naturalne, pomagające producentom pojazdów poprawić ekonomikę spalania i zredukować poziomy emisji przy jednoczesnej poprawie osiągów wynikającej z wprowadzenia systemów elektrycznych oraz zaprezentuje nowe osiągnięcia w dziedzinie systemów napędowych. - Systemy aktywnego bezpieczeństwa i technologie zapewniające łączność szybko zbliżają się do siebie. Delphi ma możliwość dostarczenia wszystkich krytycznych technologii wymaganych przez pojazdy autonomiczne, jednocześnie zapewniając fachową integrację tych systemów, która jest niebywale skomplikowana - stwierdził Jeff Owens, dyrektor ds. technologii w Delphi Automotive. - Delphi opracowuje bezpieczniejsze technologie służące do komunikacji kierowcy z pojazdem, rozwijając w tym celu technologie, które są w stanie pracować nieprzerwanie i niezależnie od warunków zewnętrznych. Szczegóły dotyczące prezentowanych technologii:
  • w pełni zintegrowane technologie o jakości wymaganej przez przemysł motoryzacyjny i architekturze umożliwiającej autonomiczną jazdę pojazdu;
  • mocne, zoptymalizowane pod względem kosztów systemy wysokiego napięcia i 48 Volt, umożliwiające elektryfikację pojazdu;
  • nowe, modułowe i skalowalne rozwiązanie umożliwiające uzyskanie łączności z siecią Ethernet do 1Gb, umożliwiające szybką komunikację pomiędzy systemami autonomicznego pojazdu;
  • nowy radar krótkiego zasięgu, umożliwiający aktywację wielu opcji aktywnego bezpieczeństwa;
  • pierwsze na świecie uruchomienie przez jednego z wiodących, europejskich producentów samochodów, produkcji zintegrowanego systemu rozpoznawania gestów 3D;
  • elastyczne i tanie rozwiązania dla układów napędowych, pomagające producentom samochodów poprawienie ekonomiki spalania i obniżenie poziomów emisji spalin, przy jednoczesnej poprawie osiągów.
Delphi zaprezentuje także stacjonarną wersję automatycznego pojazdu, który przejechał 5 600 km od wybrzeża do wybrzeża USA - ze startem w San Francisco i metą w Nowym Jorku. Pisaliśmy o tym chociażby tutaj. Firma Delphi pracuje też nad bezpieczniejszymi i łatwiejszymi sposobami komunikowania się kierowców z ich pojazdami. Niepowodujące frustracji systemy rozpoznawania głosu, niewymagające obsługi systemy rozpoznawania gestów, systemy rozpoznające obiekty, na które skierowany jest wzrok kierowcy i intuicyjne, czułe ekrany dotykowe są wykorzystywane jako kanały komunikowania się kierowców z pojazdami. Wszystkie te funkcje stanowią element w pełni zintegrowanego kokpitu Delphi, zapewniającego, że jazda samochodem staje się dostosowana do potrzeb kierowcy, a bezpieczna współpraca z systemami wspierającymi kierowcę przebiega bezproblemowo. Kluczowe rozwiązania:
  • Wielomodalna komunikacja: Firma Delphi opracowała wiele sposobów, w jaki kierowca może się komunikować ze swoim pojazdem: o System rozpoznawania głosu: działanie najlepsze spośród wszystkich systemów dostępnych na rynku, wykorzystujące naturalne brzmienie głosu; o System kontroli gestów: stanowi dla kierowcy alternatywną drogę do komunikowania się z pojazdem; o Systemy rozpoznające obiekty, na które skierowany jest wzrok kierowcy: nowa generacja systemów obserwujących kierowcę, ze sterowaniem w konsoli centralnej – system wspierający inne sposoby komunikacji.
  • Integracja systemów Apple i Android zapewnia bezproblemowe interfejsy dla inteligentnych urządzeń mobilnych.
  • System monitorowania kierowcy, sprawdzający stan skupienia kierowcy i w sposób inteligentny minimalizujący ilość niezbędnych do wykonania czynności w sytuacji, kiedy kierowca jest rozproszony.
  • System bezprzewodowego ładowania urządzeń, umożliwiający ładowanie telefonów komórkowych i tabletów w samochodzie, bez konieczności podłączania ich do gniazd przy pomocy kabla.
© Delphi
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1