reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2015

Rewolucja w Google

10 sierpnia 2015 powstała spółka Alphabet. W skład nowego holdingu wejdą lekko odchudzone Google, a także m.in. Google Ventures, Google Capital i Google X.
Alphabet to grupa spółek, z których największą, nawet po okrojeniu, pozostanie Google. Do struktury zostaną włączone fundusze inwestycyjne: Google Ventures, Google Capital oraz laboratorium badawcze Google X czy badawczo-rozwojowa firma biotechnologiczna Calico. Wprowadzone zmiany mają na celu ułatwienie dalszego rozwoju koncernu w różnych kierunkach, często bardzo odbiegających od pierwotnej działalności związanej z usługami internetowymi. Google zajmuje się bowiem także m.in. soczewkami dla diabetyków, które mają mierzyć poziom glukozy, dronami czy autonomicznymi samochodami.

Alphabetem zarządzać będą dotychczasowi szefowie oraz współzałożyciele Google: Larry Page i Siergiej Brin. Szefem Google zostanie Sundar Pichai, który zajmował się takimi produktami jak Chrome, Chrome OS czy Google Drive.

- Od dawna wierzymy, że wraz z upływem czasu, firmy stają się zbyt wygodne, robiąc wciąż te same rzeczy i wprowadzając tylko drobne zmiany. Jednak działając w branży technologicznej, w której to rewolucyjne idee tworzą możliwości szybkiego rozwoju, trzeba czuć się lekko niekomfortowo, by zostać na czasie – piszą Page i Brin w komunikacie. Współzałożyciele Google przypominają, że już 11 lat temu pisali, że Google nie jest szablonową spółką i nie chcą, by taką się stała.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2