reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2015

Awantura o śmigłowce c.d.: MON pozwie „Wprost”

Ministerstwo zapowiedziało pozew wobec tygodnika „Wprost” w związku z artykułem sugerującym sfałszowanie przetargu na śmigłowce.
Najnowszy numer tygodnika „Wprost” informuje, że Ministerstwo Obrony Narodowej mogło sfałszować wyniki przetargu na śmigłowce wielozadaniowe. „Komisja przetargowa potwierdziła nieprawdę. Urzędnicy zwlekają z podjęciem rozmów offsetowych z Francuzami” – pisze „Wprost” na swojej stronie w zapowiedzi artykułu.

MON nie zwleka z odpowiedzią. „Za kłamstwa o śmigłowcach podamy Wprost, naczelnego i autora tekstu do sądu – napisał na Twitterze rzecznik MON płk Jacek Sońta. Rzecznik przesłał także do PAP komunikat następującej treści:

„Mając na względzie całkowite mijanie się z prawdą w artykule 'Kto uziemił śmigłowce' w najnowszym numerze 'Wprost' dotyczącym przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla Sił Zbrojnych, zmuszeni jesteśmy zażądać od tygodnika w drodze prawa prasowego bezzwłocznego sprostowania podanych w artykule informacji, a także wystąpić przeciwko autorom publikacji z pozwem cywilnym o ochronę dóbr osobistych, tak występujących w nim instytucji (MON, Inspektorat Uzbrojenia) jak i osób funkcyjnych, a także w trybie kodeksu karnego z zarzutem pomówienia osób występujących w 'łańcuszku' przetargowym."

W przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii, resort obrony wybrał ofertę Airbus Helicopters z maszyną Caracal, odrzucając z dalszego postępowania dwóch pozostałych oferentów: PZL-Świdnik (Augusta Westland) oraz PZL Mielec (Sikorsky).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2