reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mchudo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2015

Foxconn zainwestuje 5 mld USD w Indiach

Dostawca firmy Apple i gigant w produkcji kontraktowej zamierza wydać 5 mld USD w ciągu pięciu lat na wybudowanie fabryki w Indiach.
Spółka Hon Hai Precision Industry, znana także jako Foxconn, ma stworzyć przynajmniej 50 tys. nowych miejsc pracy w indyjskim stanie Maharashtra. Tajwański koncern w czasie największego zapotrzebowania na produkcję, zatrudnia nawet 1,3 mln osób i jest jednym z największych pracodawców na świecie.

W nowej fabryce w Indiach planowana jest działalność badawczo-rozwojowa i produkcyjna. Możliwe, że na liniach produkcyjnych zakładu będą wytwarzane tranzystory TFT, przeznaczone do wyświetlaczy wysokiej rozdzielności.

W czerwcu Foxconn zapowiedział, że zamierza uruchomić w Indiach nawet 12 zakładów produkcyjnych i zatrudnić nawet milion osób. Koncern chce w ten sposób rozwinąć działalność poza Chinami, w których rosną ostatnio koszty pracy.

---
Źródło: The Indian Express

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2