reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2015

Samsung Display zainwestuje w produkcję

Samsung Display chce przeznaczyć 3 mld USD na rozwój produkcji wyświetlaczy w Wietnamie – informuje Reuters powołując się źródła związane ze sprawą.
Plany inwestycyjne w Wietnamie związane są ze strategią koncernu, zakładającą rozwój produkcji w tym kraju, aby obniżać koszty produkcji w obliczu coraz silniejszej konkurencji cenowej na rynku smartfonów. Poprzednim krokiem Samsunga było zainwestowanie 1 mld USD w zakład wytwarzający ekrany OLED, zlokalizowany w wietnamskiej prowincji Bac Ninh, który rozpoczął działalność w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Wspomniane 3 mld USD Samsung chce wydać w ciągu kilku najbliższych lat (do 2020 roku), ale jak twierdzi informator Reutersa, szczegóły dotyczące rozdysponowania tych środków nie zostały jeszcze ustalone.

W ciągu ostatnich trzech lat średnie roczne wydatki kapitałowe firmy Samsung Display wynosiły około 3,4 mld USD. W zeszłym roku Samsung wystąpił o pozwolenie na budowę drugiej fabryki smartfonów w północnym Wietnamie. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 3 mld USD.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-2