reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Plati Wiązki | 31 lipca 2015

Plati uruchomiło fabrykę w Maroku

Włosko-chiński producent wiązek w maju 2015 roku otworzył fabrykę w Afryce. Obecnie koncern zatrudnia na świecie około 6 tys. osób.
Nowy zakład produkcyjny Plati zlokalizowany jest w miejscowości Mahammedia, niedaleko Casablanki. Całkowita powierzchnia budynku to 5 tys. m kw. W tej chwili w fabryce pracuje 100 osób, a w 2016 roku pracowników ma być już 400. Docelowy plan zakłada zatrudnienie 1000 osób do roku 2018.

Zakład w Maroku będzie produkował wiązki i kable głównie dla klientów z branży motoryzacyjnej oraz dla sektora AGD. Lokalizacja jest korzystna, ponieważ w regionie działa wiele firm motoryzacyjnych, plusem jest także bliskość Europy – fabryka w Mohammedia będzie obsługiwała zamówienia zarówno z Afryki, jak i ze Starego Kontynentu. Przedstawiciele Plati oceniają też, że Maroko to dobre miejsce do prowadzenia biznesu ze względu na stabilność polityczną, preferencyjne warunki fiskalne oraz niski koszt pracy.

Plati jeszcze w tym roku zamierza wdrożyć w marokańskim zakładzie certyfikaty, które mają inne fabryki w Grupie, czyli ISO TS16949 oraz ISO 14001.

Polski zakład produkcyjny firmy Plati znajduje się w Kwidzynie. Firma prowadzi działalność w naszym kraju od 1997 roku i zatrudnia około 450 osób. Według informacji osoby z zarządu Plati Polska, można się spodziewać, że część wiedzy i klientów będzie transferowana z fabryk w Polsce i na Ukrainie do Maroka. Strategia firmy zakłada, że afrykański oddział będzie nastawiony na odbiorcę masowego, natomiast produkcja w naszym kraju nadal będzie się koncentrować na zaawansowanych technologicznie produktach bardzo wysokiej jakości, na przykład dla sektora medycznego.

Foto: © Plati

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1