reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dysten Przemysł elektroniczny | 24 lipca 2015

Dysten ma nowy kontrakt we Wrocławiu

Dysten, producent systemów informacji pasażerskiej z Zabrza, zainstaluje 120 nowych tablic na przystankach MPK we Wrocławiu
Do października wrocławskie przystanki komunikacji miejskiej zyskają 120 nowych elektronicznych tablic z rozkładem jazdy. Nowe tablice staną w ponad 70 lokalizacjach, właśnie trwa ich montaż. Firma Dysten z Zabrza, została wyłoniona w przetargu w trybie ‘zaprojektuj i zrób’ przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM).

Tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej włączone do systemu ITS działają na podstawie pozycji GPS wszystkich pojazdów wrocławskiego MPK. Autobusy i tramwaje przewoźnika wyposażone są w nadajniki, które przesyłają sygnał do systemu ITS. Na tablicach pojawia się informacja za ile minut na przystanek podjedzie tramwaj lub autobus. Tablice mogą działać również w trybie rozkładowym – wówczas na tablicach pojawia się planowana godzina odjazdu, np. 11.33. Tablice wyświetlają także informacje o remontach, wypadkach, zmianach tras czy dojazdach na masowe imprezy miejskie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2