reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 lipca 2015

Oort i Ifinity w następnym etapie Challenge Up!

Oort i Ifinity wezmą udział w programie inkubacyjnym dla startupów działających w obszarze Internetu rzeczy 'Challenge Up!', organizowanym przez Cisco, Deutsche Telekom i Intel.
Firmy Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom ogłosiły listę dwunastu startupów wybranych do następnego etapu programu Challenge Up!, inicjatywy organizowanej wspólnie przez te trzy korporacje. Dwanaście zespołów weźmie udział w 4-miesięcznym programie inkubacyjnym stworzonym dla firm na wczesnym etapie rozwoju, które projektują rozwiązania w obszarze Internetu rzeczy (IoT).

Wśród 12 wybrańców z całej Europy firm znalazły się dwie firmy z Polski: Oort i Ifinity.

Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

OORT jest unikatową technologią oczekującą na opatentowanie, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do Internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

Program inkubacyjny będzie miał miejsce w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne.

Challenge Up! został stworzony, by pomóc startupom z obszaru IoT w szybszym wejściu na rynek dzięki połączeniu dostępu do zasobów korporacyjnych i wspólnych projektów ze wsparciem mentorskim i nawiązaniem kontaktów. Program jednoczy zasoby i doświadczenie w inicjatywach startupowych różnych firm takich jak Cisco, Intel Business Challenge Europe czy hub:raum obsługiwanego przez Deutsche Telekom.

„Połączenie doświadczenia i sieci partnerów firm Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom daje europejskim startupom z branży Internetu rzeczy niepowtarzalną okazję do przetestowania i weryfikacji pomysłów. W konkursie Challenge Up! zostało zaprezentowanych kilka bardzo interesujących i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na faktyczne potrzeby rynkowe, a część z nich już nabrała biznesowego rozpędu. Program udowadnia, że europejski ekosystem startupów jest źródłem pionierskich rozwiązań w segmencie Internetu rzeczy” — powiedział Marcin Hejka, wiceprezes Intela i dyrektor zarządzający Intel Capital EMAR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1