reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MON Przemysł elektroniczny | 16 lipca 2015

Współpraca PGZ z Centrum Techniki Okrętowej

Polska Grupa Zbrojeniowa konsekwentnie buduje kompetencje w obszarze budowy nowoczesnych okrętów dla Marynarki Wojennej RP - kolejnym krokiem jest podpisanie umowy z CTO S.A.
Zakres współpracy obejmuje badania i prace rozwojowe w dziedzinach m.in. hydromechaniki i aerodynamiki, mechaniki konstrukcji oraz akustyki. PGZ liczy szczególnie na współpracę ukierunkowaną na projekty obejmujące m.in. okrętowe badania modelowe, badania mechaniczne konstrukcji i urządzeń, szeroki wachlarz obliczeń komputerowych oraz badania poligonowe. PGZ rozszerza współpracę przy projektach morskich o CTO, doświadczonego producenta: urządzeń badawczych, kompletnie wyposażonych laboratoriów oraz aparatury pomiarowej o światowej renomie.

Współpraca z CTO to szansa dla PGZ na uzupełnienie i dostosowanie kompetencji w zakresie działalności badawczo-rozwojowej zgodnie z rosnącymi potrzebami Grupy, szczególnie w zakresie poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby zostać implementowane w projektach modernizacji Sił Zbrojnych RP, a później także w zastosowaniach cywilnych. Efektywne wykorzystanie potencjału CTO pozwoli na pełną synergię i przyniesie obopólne korzyści zainteresowanym stronom. Innym podmiotom z Grupy pozwoli w szerszym stopniu zaangażować się w realizację programów rozwoju przedsiębiorstw i wziąć udział w innych programach operacyjnych w kraju i w ramach UE.

- Dzięki najnowszej umowie z CTO PGZ buduje szerokie kompetencje potrzebne do realizacji poszczególnych projektów programu zwalczania zagrożeń na morzu, w tym budowy nowoczesnych okrętów dla polskiej floty wojennej, ale także dla innych zainteresowanych flot, także spoza Europy – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGZ S.A

PGZ prowadzi zaawansowane rozmowy z wieloma partnerami z kraju i z zagranicy. Rozmowy te są efektem spodziewanego przez PGZ szerokiego udziału w programie „Zwalczania zagrożeń na morzu”, w którym spośród 13,3 mld zł aż 8,5 mld zł może trafić do spółek Grupy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2