reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 13 lipca 2015

Raytheon funduje stypendia dla WAT i Politechniki Warszawskiej

Granty w wysokości 50 tys. USD każdy przeznaczone są na rozwój studiów w dziedzinie STEM: nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce.
Podczas uroczystości odbywającej się w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej, prezydent Raytheon International Tom Vecchiolla, podkreślił, że przekazane stypendia są praktycznym wyrazem podpisanego porozumienia o partnerstwie. - Raytheon jest szeroko zaangażowany we wspieranie nauki, rozwój technologii i innowacyjność powstających rozwiązań. Dlatego też inwestujemy w rozwój edukacyjny młodych ludzi, bo oni tworzą przyszłość o szerokich horyzontach. Te perspektywy i waga jaką do nich przywiązujemy jest trudna do wyrażenia jednym zdaniem. W naszym wydaniu to szeroki i niezmiernie ważny program – dodał prezydent Vecchiolla.

Na WAT dwie osoby zostały uhonorowane stypendiami Raytheon: sierż. pchor. Damian Frąszczak, student V roku wydziału cybernetyki i por. Witold Bużantowicz, młody naukowiec z wydziału mechatroniki. Oba wydziały, z którymi związani są nagrodzeni naukowcy będą zaangażowane w projekt obrony powietrznej krótkiego zasięgu „Wisła”. Frma Raytheon wygrała przetarg rozpisany przez resort obrony narodowej na system obrony powietrznej średniego zasięgu „Patriot”.


---
Źródło: WAT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2