reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 lipca 2015

Ratownicze drony nad polskimi plażami

W tym roku na wielu polskich plażach pojawią się drony ratowniki. Latające maszyny pomogą tonącym wydostać się z wody.
- Dron ratownik to platforma wielowirnikowa w układzie kwadrokoptera służąca do niesienia pomocy osobom topiącym się. Ma podwieszony rękaw ratunkowy (wypełniony sprężonym dwutlenkiem węgla). Zrzuca go w pobliżu tonącego, dzięki czemu ten może utrzymać się na wodzie – tłumaczy w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Adrian Gomuliński, instruktor i dyrektor techniczny z Centrum Szkolenia UAV. Linka holownicza, długa na ok. 400 m, umożliwia przyciągnięcie topielca do brzegu.

Użycie drona znacznie skraca czas akcji ratunkowej. Maszynie nie przeszkadza silny wiatr – sprawnie radzi sobie przy podmuchach do 6 stopni w skali Beauforta. - Drony są coraz szerzej stosowane w ratownictwie. Sprawdzają się nie tylko na plażach – dzięki kamerom termowizyjnym pomagają także odszukać ludzi zaginionych w lesie lub górach. Postęp technologiczny jest szybki, za kilka lat możliwości dronów mogą być znacznie większe, niż się nam obecnie wydaje – informuje ekspert.

---
Źródło: InfoWire.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2