reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© federicofoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 lipca 2015

Microsoft znowu zwalnia

Koncern z Redmond ogłosił restrukturyzację biznesu telefonów komórkowych. Pracę straci nawet 7,8 tys. osób.
Wygląda na to, że przejęcie telefonów komórkowych od Nokii nie wychodzi Microsoftowi na dobre.- Rezygnujemy ze strategii budowania oddzielnego biznesu telefonów komórkowych na rzecz rozwoju ekosystemu Windows, w tym naszych własnych urządzeń – powiedział szef Microsoftu Satya Nadella, który dodał, że firma niedługo pokaże nową ofertę telefonów, zachowując przy tym potencjał dokonywania zmian w mobilności w dłuższej perspektywie.

Microsoft zanotuje odpis w wysokości około 7,6 mld USD związany z przejęciem biznesu Nokia Devices and Services (NDS). Firma zaksięguje także koszt restrukturyzacji w granicach 750-850 mln USD. Wypowiedzenia mają być wręczane w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Zapowiedziane dzisiaj, 8 lipca, cięcia, to kolejna runda zwolnień, bowiem w zeszłym roku Microsoft oglosił plan redukcji 18 tys. etatów. Były to największe zwolnienia w historii koncernu, obejmujące aż 14% pracowników firmy na całym świecie.

Microsoft przejął dział telefonów komórkowych od Nokii w 2014 roku za 7,2 mld USD i od tej pory próbuje go zrestrukturyzować.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2