reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grinn Przemysł elektroniczny | 09 lipca 2015

Grinn już w nowej siedzibie

W dobie triumfu masowej produkcji nadal warto postawić na zespół zgranych profesjonalistów, czego dowodem jest działalność wrocławskiego biura projektowego realizującego przedsięwzięcia z zakresu elektroniki.
Zaczynali od dwuosobowej spółki w 2008 roku, dzisiaj w firmie Grinn na stałe pracuje 25 osób, a do tego trzeba doliczyć osoby współpracujące oraz praktykantów. Te liczby będą się jednak zmieniać, bo chociażby w ciągu ostatniego miesiąca do pracy przyjęto 4 osoby, a rekrutacja na kolejne stanowiska jest otwarta. – Szukamy pasjonatów, bo to co nas wyróżnia to wysoka jakość i szybki czas realizacji, dlatego potrzebne są osoby rzeczywiście zaangażowane w swoją pracę – mówi Katarzyna Sudoł, Marketing Specialist w firmie Grinn.

Kadra wrocławskiej spółki się rozrasta, więc konieczna była przeprowadzka do nowej siedziby. W lipcu tego roku Grinn przeniósł działalność do wrocławskiego biurowca. Plusem nowej lokalizacji jest sąsiedztwo innych firm elektronicznych, w tym Wurth Elektronik, partnera firmy Grinn. To właśnie na komponentach Wurtha oparty jest miniaturowy komputer jednopłytkowy chiliboard, który bazuje na module chiliSOM (ang. System On Module). ChiliSOM powstał w ubiegłym roku, a jego konstruktorzy wciąż pracują nad udoskonalaniem tego modułu. – ChiliSOM oraz chiliboard to próbka naszych możliwości. Przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, dla firm, które mogą budować własne rozwiązania na bazie naszego modułu – mówi Katarzyna Sudoł. Własny produkt to zatem rodzaj wizytówki, bo podstawą działalności firmy Grinn są usługi związane z projektowaniem elektroniki. Jak podkreśla nasza rozmówczyni, Grinn wspiera klientów w realizacji projektów na każdym ich etapie: od pomysłu po wprowadzenie na rynek.

Strategia firmy się sprawdza, przybywa klientów, wśród których są także globalne marki. Partnerami Grinn, oprócz Wurth Elektronik, są takie tuzy jak Texas Instruments czy Telit. A jakie są dalsze zamiary wrocławskiej spółki? – Nasze plany na przyszłość to m.in. dalszy rozwój projektów embedded. Chcemy także wchodzić na nowe, zagraniczne rynki; w pierwszej kolejności stawiamy na takie kraje jak Holadia, Belgia i Niemcy – mówi Robert Otręba, CEO Grinn. Firma nie zamierza przy tym zmieniać swoich podstawowych założeń działalności i ma na celu spokojny, organiczny wzrost, oparty na pracy miłośników elektroniki.

---
O firmie:
Grinn zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych dla firm z branży automatyki przemysłowej, produkcji urządzeń medycznych, automatyki budynków, motoryzacji i wielu innych. Spółka specjalizuje się w systemach embedded, projektowaniu płyt PCB typu high-speed, elektronice analogowej, systemach bezprzewodowych, aplikacjach o bardzo niskim poborze mocy, projektach wykorzystujących układy FPGA.


Foto: © jim-hughes-dreamstime.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1