reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 października 2008

Rimaster rozpoczyna produkcję w Czechach

Producent wiązek, Rimaster, rozpoczął działalność w Louny (Czechy)
Rimaster to szwedzki koncern wyspecjalizowany w produkcji wiązek elektrycznych, paneli sterowania, układów elektrycznych, obróbce metali i montażu końcowym. Firma zatrudnia 500 osób w zakładach w Szwecji i w Polce. Polska spółka zlokalizowana jest w Czaplinku (Zachodniopomorskie), dysponuje halą o powierzchni 2 600 m2 i zatrudnia 260 osób.

W nowo otwartym zakładzie w Czechach, Rimaster będzie zatrudniał początkowo około 30 osób, w dalszej perspektywie stopniowo powiększając zatrudnienie. Wcześniej firma informowała o otrzymaniu nowego, dużego kontraktu z sektora transportu kolejowego. Kontrakt ma być realizowany częściowo w Polsce (przewidywano zaangażowanie 20 osób w Czaplinku) oraz właśnie w Czechach, gdzie przewidziano montaż końcowy.

Thomas Wernerson, były CEO spółki Rimaster Development AB, będzie odpowiedzialny za zarządzanie firmą w Louny. Pan Wernersson stwierdził, iż widzi wielkie możliwości w czeskim zakładzie: mimo możliwości osłabienia globalnej ekonomii, transport kolejowy jest dziedziną charakteryzującą się długoterminowym wzrostem, tak więc przedsięwzięcie zostało podjęte w samą porę’

’Będziemy również rozważać inne możliwości inwestycji Czechach, jako odpowiedniego miejsca do ekspansji kolejnych obszarów naszej działalności. Louny to miejsce strategiczne – z logistycznego punktu widzenia, nieomal pośrodku pomiędzy Północną a Zachodnią Europą, rynkami wschodzącymi na wschodzie oraz już silnymi gospodarczo regionami, takimi jak Austria, Szwajcaria czy Północne Włochy’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1