reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel Przemysł elektroniczny | 08 lipca 2015

Start-upy w Warszawie zyskają nową przestrzeń

W Warszawie na Powiślu powstanie największy w Polsce inkubator przedsiębiorczości założony przez AIP oraz Fundację Fundusz Współpracy.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) oraz Fundacja Fundusz Współpracy zapowiedziały, że otworzą nowy ośrodek dla start-upów. Będzie liczył aż 320 metrów i będzie o ponad 100 metrów większy niż dotychczasowy rekordzista z Wrocławia.

Inkubator, który powstanie w siedzibie FFW będzie ósmą tego typu jednostką znajdującą się w Warszawie, pozostałe funkcjonują m.in. przy Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Handlowej. Otwarcie planowane jest na jesieni.

Nowy inkubator będzie jedną z największych i najbardziej nowatorskich przestrzeni startupowych w Polsce, w której będzie można testować swoje pomysły na biznes. W ramach porozumienia Fundacja Fundusz Współpracy oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości będą współpracować w zakresie wspólnego tworzenia inicjatyw przedsiębiorczych, a zwłaszcza w zakresie świadczenia usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym. Działania te pomogą młodym przedsiębiorcom w założeniu własnego biznesu, a w dłuższej perspektywie w utrzymaniu się na rynku pracy.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są instytucją która zajmuje się wspieraniem młodych ludzi w realizowaniu ich pomysłów biznesowych. Od 2004 dzięki Inkubatorom powstało na rynku już ponad 7000 firm, m.in.: PhotoBlog.pl, Chomikuj.pl, MISBHV, Key2Print czy Glov.

---
Źródło: cofund.org.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2