reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Airbus Helicopters Przemysł elektroniczny | 06 lipca 2015

Airbus Helicopters łączy siły z indyjskim Mahindra Group

Airbus Helicopters i Mahindra Defence, spółka zależna Mahindra Group zawarły partnerstwo dotyczące wspólnego uczestnictwa w przetargu na śmigłowce wojskowe w Indiach.
Firmy chcą wspólnie budować w Indiach śmigłowce odpowiadające wymaganiom sił zbrojnych kraju. Airbus i Mahindra Defence podejmą teraz rozmowy nad ostateczną strukturą firmy joint venture, która będzie głównym wykonawcą w przetargach na śmigłowce wojskowe dla Indii, w tym na śmigłowiec rozpoznawczy i obserwacyjny, lekki śmigłowiec morski i wielozadaniowy śmigłowiec morski.

- Mamy niezrównane doświadczenie we współpracy przemysłowej z lokalnymi firmami na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że z firmą Mahindra nie tylko wypracujemy wzajemnie korzystną relację, ale przede wszystkim zaoferujemy wartościowe dla Indii rozwiązania – powiedział prezes Airbus Helicopters Guillaume Faury.
- To porozumienie pomiędzy dwoma uznanymi i godnymi zaufania graczami przemysłowymi stworzy potężne partnerstwo – powiedział S.P. Shukla, prezes lotniczo-obronnego sektora Grupy i przewodniczący Mahindra Defence Systems Limited. - Mamy ogromne doświadczenie w dziedzinie inżynierii, przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego, przeprowadziliśmy znaczące inwestycje w produkcję komponentów lotniczych, podczas gdy Airbus Helicopters oferuje najlepsze platformy śmigłowcowe. Razem zbudujemy w Indiach śmigłowce nowej generacji, które nie tylko będą odpowiadać krajowemu zapotrzebowaniu w programach wojskowych, ale również będą miały potencjał eksportowy w przyszłości.

Jak informuje Airbus w komunikacie, firma joint venture będzie pierwszym w Indiach prywatnym producentem śmigłowców w ramach inicjatywy „Make in India”. Dzięki inwestycji powstaną setki miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów w kraju. Program przyczyni się do napływu najnowszych technologii do Indii, jeśli zostaną wybrane w rządowych przetargach śmigłowcowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1