reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Airbus Helicopters Przemysł elektroniczny | 06 lipca 2015

Airbus Helicopters łączy siły z indyjskim Mahindra Group

Airbus Helicopters i Mahindra Defence, spółka zależna Mahindra Group zawarły partnerstwo dotyczące wspólnego uczestnictwa w przetargu na śmigłowce wojskowe w Indiach.

Firmy chcą wspólnie budować w Indiach śmigłowce odpowiadające wymaganiom sił zbrojnych kraju. Airbus i Mahindra Defence podejmą teraz rozmowy nad ostateczną strukturą firmy joint venture, która będzie głównym wykonawcą w przetargach na śmigłowce wojskowe dla Indii, w tym na śmigłowiec rozpoznawczy i obserwacyjny, lekki śmigłowiec morski i wielozadaniowy śmigłowiec morski.
- Mamy niezrównane doświadczenie we współpracy przemysłowej z lokalnymi firmami na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że z firmą Mahindra nie tylko wypracujemy wzajemnie korzystną relację, ale przede wszystkim zaoferujemy wartościowe dla Indii rozwiązania – powiedział prezes Airbus Helicopters Guillaume Faury.
- To porozumienie pomiędzy dwoma uznanymi i godnymi zaufania graczami przemysłowymi stworzy potężne partnerstwo – powiedział S.P. Shukla, prezes lotniczo-obronnego sektora Grupy i przewodniczący Mahindra Defence Systems Limited. - Mamy ogromne doświadczenie w dziedzinie inżynierii, przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego, przeprowadziliśmy znaczące inwestycje w produkcję komponentów lotniczych, podczas gdy Airbus Helicopters oferuje najlepsze platformy śmigłowcowe. Razem zbudujemy w Indiach śmigłowce nowej generacji, które nie tylko będą odpowiadać krajowemu zapotrzebowaniu w programach wojskowych, ale również będą miały potencjał eksportowy w przyszłości. Jak informuje Airbus w komunikacie, firma joint venture będzie pierwszym w Indiach prywatnym producentem śmigłowców w ramach inicjatywy „Make in India”. Dzięki inwestycji powstaną setki miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów w kraju. Program przyczyni się do napływu najnowszych technologii do Indii, jeśli zostaną wybrane w rządowych przetargach śmigłowcowych.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1