reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lipca 2015

Samsung ma pomysł na efektywniejsze baterie litowo-jonowe

Samsungowi może udać się dwukrotne przedłużenie życie baterii litowo-jonowych dzięki zastosowaniu grafenu.
Według niepotwierdzonych informacji badaczy firmy Samsung, opracowali oni materiały, których wykorzystanie w bateriach litowo-jonowych może nawet dwukrotnie przedłużyć czas życia tych baterii. Kluczem do efektywniejszego działania jest oparty na grafenie materiał stosowany w katodach

Badacze Samsunga użyli katody wykonanej z krzemu, co nie jest nowością w tej branży. Jednak inżynierowie rozwiązali poważny problem krzemowych katod, które mają tendencję do rozciągania się lub kurczenia w czasie cykli ładowania i rozładowywania baterii. Aby poradzić sobie z tym zjawiskiem, badacze wdrożyli proces pozwalający na wzrost warstw grafenu bezpośrednio na krzemie, które mogą się dostosowywać do zmian rozmiarów krzemu (sąsiednie warstwy grafenu ślizgają się względem siebie).

Jednak na razie nie ma co się cieszyć, bo projekt jest wciąż w fazie rozwojowej i wdrożenie go do zastosowań komercyjnych (zarówno w urządzeniach mobilnych jak i samochodach elektrycznych), na co ma nadzieję Samsung, z pewnością zajmie jeszcze kilka lat.

---
Źródło: graphene-info.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1