reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 czerwca 2015

Pierwsze w Polsce jakościowe studia dualne dla branży technicznej

Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia reprezentująca Pomorski Klaster ICT Interizon oraz firmę Flextronics International Poland uruchamia wraz z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii PG studia podyplomowe z zakresu jakości w branży technicznej.
Studia „Zapewnienie jakości w branży technicznej – innowacyjna praktyka i teoria” są inicjatywą, z którą w ramach Klastra wyszła firma Flextronics. Jej realizacji podjęła się Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia od kilku lat wspierająca inicjatywy producentów elektroniki i firm informatycznych. Studia koncentrują się na aspekcie jakości produktów i komponentów w firmach produkcyjnych w szeroko pojmowanej branży technicznej. Program studiów obejmuje blok techniczny oraz blok jakościowy.

W pracach nad tymi „szytymi na miarę” studiami od samego początku brali udział pracownicy firmy Flextronics, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w osiąganiu wysokiego poziomu jakości produktów elektronicznych i mechanicznych. Program studiów obejmuje liczne przedmioty praktyczne. Ponad połowa wykładowców na studiach, to praktycy, część zajęć będzie realizowana w firmach Klastra. – Ciekawie zaplanowane wykłady, warsztaty i laboratoria obejmują wszystkie aspekty pracy inżyniera zapewnienia jakości – stanowiska, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie na rynku pracy – nie tylko na Pomorzu. W czasie studiów słuchacze otrzymają wiedzę na temat wszystkich aspektów pracy inżynierów w działach jakości, a także odbędą zajęcia w laboratoriach, sprawdzą się w praktyce podczas kontroli jakości produktów oraz wezmą udział w wizytach studyjnych w firmach produkcyjnych – czytamy w komunikacie koordynatora projektu Fundacji Edukacyjne Centrum Doskonalenia.

Umowa dotycząca współpracy została podpisana 28 maja 2015 roku. Pierwsza edycja studiów rusza już w październiku 2015 r. Nabór trwa i jest otwarty. Szczegóły dotyczące programu oraz zapisu na studia znajdują się na stronie Politechniki Gdańskiej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1