reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evgenydn dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 czerwca 2015

"Innovators Under 35” z Polski

Dziesięcioro młodych Polaków wygrało w pierwszej polskiej edycji konkursu "Innovators Under 35”, w którym wybierani są młodzi wizjonerzy i innowatorzy z całego świata.

Konkurs "Innovators Under 35” organizuje „MIT Technology Review”, najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. Wybierani są w nim liderzy innowacji, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a „dzięki swojemu wkładowi w rozwój nowych technologii w nieoceniony sposób przyczyniają się do znalezienia odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości oraz poprawy życia wielu osób na świecie”.
Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in.: Konstantin Novoselov - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, Max Levchin - założyciel firmy PayPal, David Karp - założyciel Tumblr, Sergey Brin - współtwórca Google, Linus Torvalds - założyciel Linux.
W gronie wyróżnionych Polaków są i tacy, o których pisaliśmy już na evertiq.pl. Należy do nich Olga Malinkiewicz z Warszawy, autorka prostej i taniej metody produkcji perowskitów - związków chemicznych, które mogą w przyszłości zastąpić krzem w ogniwach słonecznych i zrewolucjonizować przemysł energetyczny. Założona przez młodą naukowiec firma, Saule Technologies, pracuje nad komercjalizacją ogniw perowskitowych. Zastosowania perowskitowych ogniw słonecznych mogą być bardzo szerokie. Można jest bowiem nałożyć na szyby, ściany budynków czy nawet ekrany smartfonów. Z kolei Marcin Piątkowski z Tarnobrzega opracował inteligentny, elektryczny rower, który może wprowadzić rewolucję w zmniejszaniu ulicznych korków. W gronie innowacyjnych Polaków znalazł się też Michał Mikulski z Gliwic - twórca egzoszkieletu, czyli robota, który pomoże w rehabilitacji pacjentów z zanikiem mięśni czy stwardnieniem rozsianym. Kolejny z młodych polskich wizjonerów: Przemysław Kornatowski pracuje na Politechnice Federalnej w Lozannie. Wyspecjalizował się w produkcji dronów, które można wykorzystać w misjach ratunkowych czy usuwaniu skutków katastrof naturalnych. Laureaci polskiej edycji konkursu zaprezentują swoje pomysły dzisiaj, 23 czerwca podczas Bitspiration Festival, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki. --- Źródło: PAP – Nauka w Polsce
reklama
reklama
September 18 2020 12:10 V18.10.12-2