reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2015

PZL-Świdnik złożył pozew w sprawie przetargu na śmigłowce

PZL-Świdnik złożył pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie wnosząc o zamknięcie postępowania przetargowego MON na zakup śmigłowców.
Jak informuje firma w komunikacie, PZL-Świdnik wniósł o zamknięcie postępowania przetargowego bez wyboru oferty „w związku z decyzją Inspektoratu Uzbrojenia i Ministerstwa Obrony Narodowej o odrzuceniu oferty PZL-Świdnik złożonej w ramach przetargu na zakup śmigłowców wielozadaniowych, zważywszy na zastosowanie wątpliwych kryteriów selekcji, które były powodem odrzucenia tej oferty”.

PZL-Świdnik pisze dalej, że zasadność pozwu potwierdza wiele poważnych naruszeń, których większość nie może być publicznie omawiana ze względu na ich zastrzeżony charakter. Wśród tych, które nie zostały objęte klauzulą “zastrzeżone” należy między innymi wprowadzanie zmian zasad, czy zakresu postępowania przetargowego na jego bardzo późnym etapie, jak również naruszanie przepisów prawa odnoszących się do offsetu – czytamy w komunikacie.

W przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii, resort obrony wybrał ofertę Airbus Helicopters z maszyną Caracal, odrzucając z dalszego postępowania dwóch pozostałych oferentów: PZL-Świdnik (Augusta Westland) oraz PZL Mielec (Sikorsky).

[i]---
Źródło: PZL-Świdnik

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2