reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 czerwca 2015

Senga i Smart Nanotechnologies podpisują kontrakt

Smart Nanotechnologies wybrało firmę Senga jako dostawcę elementów układu do produkcji zawiesin nanokomponentów.
Przedmiotem umowy podpisanej przez Smart Nanotechnologies z Alwerni z krakowską firmą Senga jest projekt całości systemu, dostawa urządzeń technologicznych, systemu automatyki i sterowania oraz oprogramowania klasy SCADA wizualizującego i zarządzającego procesem produkcyjnym. Wspomniany kontrakt związany jest z realizacją projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Rozpoczęcie produkcji innowacyjnych nanokomponentów stanowiących wynik prac B+R”. Całkowita wartość przedsięwzięcia to niemal 28,9 mln PLN, kwota dofinansowania wynosi 13,6 mln PLN.

- Jesteśmy przekonani, że połączenie naszej wiedzy i doświadczenia w syntezie układów sterowania procesowego, z rozwiązaniami know-how firmy Smart Nanotechnologies opartymi o nowoczesne i innowacyjne technologie, mające zastosowania w wielu sektorach gospodarki (w tym medycznym i farmaceutycznym), pozwoli naszemu klientowi docelowo na dostarczanie na rynek jeszcze lepszych rozwiązań i produktów z zachowaniem ich wysokiej jakości i poszanowaniem środowiska naturalnego – czytamy w komunikacie firmy Senga.

Firma Smart Nanotechnolgies, powstała z inicjatywy Zakładów Chemicznych ALWERNIA S.A., AVANU S.A. oraz osób fizycznych. Specjalizuje się w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych w zakresie opracowywania oraz wytwarzania innowacyjnych nanomateriałów. Między innymi nanocząstek biobójczych, modyfikowanych nanorurek węglowych czy też pokryć hydrofobowych.

Firma Senga zajmuje się działalnością produkcyjną, projektową, wdrożeniową i handlową w dziedzinie automatyki przemysłowej, urządzeń i systemów pomiarowych, dedykowanych systemów mikroprocesorowych, elektroniki, oprogramowania SCADA, BMS, RMS i HMI oraz innego oprogramowania przeznaczonego do modelowania i wspomagania procesowego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2