reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 czerwca 2015

Airbus Helicopters uruchamia prace nad X6 z zaangażowaniem Polski

Airbus Helicopters uruchamia prace koncepcyjne nad nowym śmigłowcem, który ma być punktem odniesienia dla segmentu śmigłowców ciężkich w ciągu najbliższych dekad – poinformowała firma.
- X6 będzie tym w segmencie śmigłowców ciężkich, czym dziś jest H160 w klasie maszyn średnich. Wyznaczy on nowe standardy w branży nie tylko w obszarze projektowania, ale też w strategii produkcji, ponieważ będziemy korzystać ze zdolności przemysłowych naszych rodzimych rynków włączając w to długo oczekiwany nowy filar firmy w Polsce – wyjaśnił Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters.

Ogłoszenie o inauguracji prac nad nowym śmigłowcem miało miejsce podczas salonu lotniczego w Paryżu. Airbus rozpoczął dwuletni okres definiowania wymagań dla nowej generacji ciężkiego śmigłowca dostosowanego do potrzeb rynku cywilnego. Początkowo X6 będzie oferowany do realizacji misji transportowych na platformy wydobywcze ropy i gazu. Wiropłat ma być też idealny do misji poszukiwawczo-ratowniczych, transportu VIP i innych zadań.

W efekcie prac powstanie śmigłowiec dwusilnikowy nowej generacji, dostosowany do działania w każdych warunkach pogodowych, wyposażony m.in. w instalację pełnego odladzania. Jedną z głównych innowacji, jaka zostanie wdrożona w X6, będzie elektroniczny system sterowania lotem „fly-by-wire” – pisze Airbus w komunikacie.

Po zakończeniu fazy koncepcyjnej, zostanie uruchomiony kolejny, rozwojowy etap prac. Ma on zaowocować wprowadzeniem X6 na rynek w latach 20-tych XXI wieku.

A oto wizualizacja śmigłowca X6:


---
Źródło: © Airbus

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1