reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 czerwca 2015

Airbus Helicopters uruchamia prace nad X6 z zaangażowaniem Polski

Airbus Helicopters uruchamia prace koncepcyjne nad nowym śmigłowcem, który ma być punktem odniesienia dla segmentu śmigłowców ciężkich w ciągu najbliższych dekad – poinformowała firma.
- X6 będzie tym w segmencie śmigłowców ciężkich, czym dziś jest H160 w klasie maszyn średnich. Wyznaczy on nowe standardy w branży nie tylko w obszarze projektowania, ale też w strategii produkcji, ponieważ będziemy korzystać ze zdolności przemysłowych naszych rodzimych rynków włączając w to długo oczekiwany nowy filar firmy w Polsce – wyjaśnił Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters.

Ogłoszenie o inauguracji prac nad nowym śmigłowcem miało miejsce podczas salonu lotniczego w Paryżu. Airbus rozpoczął dwuletni okres definiowania wymagań dla nowej generacji ciężkiego śmigłowca dostosowanego do potrzeb rynku cywilnego. Początkowo X6 będzie oferowany do realizacji misji transportowych na platformy wydobywcze ropy i gazu. Wiropłat ma być też idealny do misji poszukiwawczo-ratowniczych, transportu VIP i innych zadań.

W efekcie prac powstanie śmigłowiec dwusilnikowy nowej generacji, dostosowany do działania w każdych warunkach pogodowych, wyposażony m.in. w instalację pełnego odladzania. Jedną z głównych innowacji, jaka zostanie wdrożona w X6, będzie elektroniczny system sterowania lotem „fly-by-wire” – pisze Airbus w komunikacie.

Po zakończeniu fazy koncepcyjnej, zostanie uruchomiony kolejny, rozwojowy etap prac. Ma on zaowocować wprowadzeniem X6 na rynek w latach 20-tych XXI wieku.

A oto wizualizacja śmigłowca X6:


---
Źródło: © Airbus

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1