reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olivier26 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2015

Firmy z Wałbrzyskiej SSE będą zatrudniać

Zatrudnienie co najmniej 6 tysięcy specjalistów w najbliższych kilku latach deklarują firmy zlokalizowane na terenie Wałbrzyskiej SSE „INVEST – PARK”. Wśród poszukiwanych fachowców będą też elektronicy.
Lista zawodów, których przedstawiciele znajdą pracę w firma działających na terenie strefy jest jednak znacznie dłuższa. Największe zapotrzebowanie będzie m.in. na lakierników, mechaników, elektromechaników, operatorów maszyn, monterów, elektryków i właśnie elektroników.

Jedną z firm, która planuje kolejną inwestycję w strefie jest Johnson Controls, który planuje rozbudowę zakładu. Amerykański producent komponentów do siedzeń i gotowych foteli zamierza zainwestować 45 mln PLN i utworzyć 30 nowych etatów. W tej chwili firma zatrudnia prawie 900 osób. Rozbudowa ma zostać zrealizowana do końca 2016 roku.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST – PARK” działa 175 firm, które zatrudniają ponad 40 tysięcy pracowników. Wiele z nich zapowiada rozszerzenie zatrudnienia. Strefa wciąż pozyskuje nowych inwestorów. W ubiegłym roku wydała rekordową ilość 65 zezwoleń, natomiast od początku 2015 roku kolejnych 11. Coraz trudniejsze staje się znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Dlatego przedsiębiorcy chętnie angażują się w szkolenie uczniów. - Firmy posiadają najnowsze technologie i w tym wymiarze szkoły nigdy nie będą mogły im dorównać. Nie ma jednak takiej potrzeby. Właśnie dzięki kształceniu dualnemu, uczniowie mogą szkolić się podczas praktycznych zajęć w firmach, na prawdziwych urządzeniach. Zwiększa to ich konkurencyjność na rynku pracy. Przedsiębiorcom zapewnia z kolei najlepiej wyszkolone kadry – wyjaśnia Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Aby ułatwić współdziałanie szkół i firm, w lutym tego roku wałbrzyska strefa powołała Klaster Edukacyjny „INVEST in EDU” skupiający 46 podmiotów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2