reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© barghest dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 czerwca 2015

Młodzi przedsiębiorcy chcą wprowadzić opaskę fitness na rynek

Fitcollect, czyli inteligentny system zbierania danych o postępach treningowych bywalców siłowni i klubów fitness, zwyciężył w tegorocznym konkursie Politechniki Gdańskiej „Jaskółki Przedsiębiorczości”.
– Proponujemy usługę dla klubów fitness, która pozwoli użytkownikom mierzyć i analizować wyniki treningów. Po wejściu na siłownię użytkownik otrzymuje specjalną opaskę, która komunikuje się z czujnikami zainstalowanymi na sprzęcie: rowerach, bieżniach, sztangach, etc. Dane z opaski trafiają do systemu, dzięki czemu można je później przeanalizować na aplikacji mobilnej czy na komputerze w domu – tłumaczy Piotr Kamiński, który reprezentował zespół w konkursie „Jaskółki Przedsiębiorczości”. Opaska sczyta dane ze wszystkich sprzętów, na których ćwiczył dany użytkownik. Osiągnięcia, rejestrowane w aplikacji mobilnej, pozwalają także na dzielenie się swoimi wynikami sportowymi ze znajomymi na portalach społecznościowych.

Twórcami pomysłu są trzej absolwenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki: Piotr Kamiński (obecnie doktorant na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki), Paweł Fularczyk, Michał Kęder oraz absolwent wzornictwa przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Kamil Fiedorow. Nagrodą w konkursie Politechniki Gdańskiej, który rozstrzygnięto 9 czerwca br., było 5 tys. zł. Pod koniec maja ekipa Fitcollect odebrała także główną nagrodę (15 tys. zł) w konkursie „Go Creative. Biznes na Start” organizowanym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Urządzenia elektroniczne potrzebne do wdrożenia usługi zostały już przetestowane na siłowni. Gotowy jest prototyp opaski i stacji bazowych, trwają prace nad aplikacją do zapisu i odczytu informacji o przebiegu treningu. Optymistycznie zakładając pilotażowe uruchomienie usługi Fitcollect mogłoby się rozpocząć za dwa miesiące. – Po naszej stronie będą koszty instalacji czujników, stacji bazowych i produkcja opasek, zaś siłownie będą co miesiąc płacić abonament za możliwość korzystania ze sprzętu – mówi Kamiński.

Do końca sierpnia br. młodzi inżynierowie założą w Gdańsku start-up. Nie ukrywają, że liczą na zainteresowanie klientów. Po ogłoszeniu wyników obu konkursów pojawili się pierwsi inwestorzy. – Nie nagrody pieniężne z wygranych konkursów, a kontakty z inwestorami, przedstawicielami politechniki, którzy mogą nam pomóc, czy też z mediami, są dla nas największą wartością – podkreśla Piotr Kamiński. Twórcy Fitcollect zapowiadają także, że zamierzają rozwijać i udoskonalać swój pomysł, m.in. poprzez dodanie możliwości planowania treningu.

Konkurs „Jaskółki Przedsiębiorczości” adresowany jest do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej. Jego zadaniem jest propagowanie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej. W konkursie preferowane są projekty bazujące na nowoczesnych technologiach.

---
Źródło: Politechnika Gdańska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1