reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz schloegl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 czerwca 2015

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej i firmy Heli-One Poland

Dzięki współpracy przyszli inżynierowie przemysłu lotniczego zdobędą praktyczne doświadczenie przy obsłudze helikopterów zgodnie z najnowszymi standardami i procedurami - informuje uczelnia.
8 czerwca 2015 roku w siedzibie Heli-One w Jasionce podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską, a firmą lotniczą Heli-One Poland Sp. z o.o.

Heli-One Poland to firma należącą do międzynarodowej korporacji z branży lotniczej – CHC Helicopter. Firma prowadzi obsługę hangarową (w tym modyfikacje, przeglądy i remonty generalne) helikopterów rodziny SuperPuma firmy Airbus Helicopter oraz zajmuje się naprawami komponentów helikopterów Augusta Westland AW139 dla klientów z całego świata.

W ramach współpracy uczelni z firmą, studenci kierunku lotnictwo i kosmonautyka będą mogli odbywać certyfikowane szkolenia teoretyczne i praktyczne, dzięki którym będą mogli uzyskać licencję mechanika śmigłowców z napędem turbinowym. Studenci odbędą także praktyki w Heli-One Poland oraz otrzymają możliwość formalnego zaliczenia przedmiotów wymaganych do uzyskania licencji mechanika lotniczego zgodnie z europejskimi wymaganiami EASA Part 66.

---
Źródło: Politechnika Rzeszowska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2