reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz schloegl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 czerwca 2015

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej i firmy Heli-One Poland

Dzięki współpracy przyszli inżynierowie przemysłu lotniczego zdobędą praktyczne doświadczenie przy obsłudze helikopterów zgodnie z najnowszymi standardami i procedurami - informuje uczelnia.
8 czerwca 2015 roku w siedzibie Heli-One w Jasionce podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską, a firmą lotniczą Heli-One Poland Sp. z o.o.

Heli-One Poland to firma należącą do międzynarodowej korporacji z branży lotniczej – CHC Helicopter. Firma prowadzi obsługę hangarową (w tym modyfikacje, przeglądy i remonty generalne) helikopterów rodziny SuperPuma firmy Airbus Helicopter oraz zajmuje się naprawami komponentów helikopterów Augusta Westland AW139 dla klientów z całego świata.

W ramach współpracy uczelni z firmą, studenci kierunku lotnictwo i kosmonautyka będą mogli odbywać certyfikowane szkolenia teoretyczne i praktyczne, dzięki którym będą mogli uzyskać licencję mechanika śmigłowców z napędem turbinowym. Studenci odbędą także praktyki w Heli-One Poland oraz otrzymają możliwość formalnego zaliczenia przedmiotów wymaganych do uzyskania licencji mechanika lotniczego zgodnie z europejskimi wymaganiami EASA Part 66.

---
Źródło: Politechnika Rzeszowska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1