reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych już gotowe

Instytut Lotnictwa zyskał nowy obiekt, w którym będą rozwijane nowe technologie, a zatrudnienie znajdzie wielu młodych naukowców.
Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych w Warszawie mieści się w wybudowanym kompleksie czterech budynków ułożonych w kształcie litery H. W trzech z nich znajdują się przede wszystkim laboratoria. Ostatni z budynków – z salami wykładowymi –pełni funkcję konferencyjną. Łączna powierzchnia wynosi prawie 11 tys. m kw. W nowym obiekcie będą pracować m.in. zespoły pracujące nad projektowaniem i tworzeniem np. samolotów stratosferycznych, zajmujące się inteligentnymi materiałami czy zwiększeniem bezpieczeństwa samolotów. Opracowywane w Centrum innowacyjne technologie często mają być wdrażane po raz pierwszy w kraju, np. zastosowanie różnych napędów rakiet kosmicznych.

Nowe Centrum pozwoli w najbliższych latach utworzyć kilkaset miejsc pracy dla naukowców – informatyków, fizyków, chemików.

Projekt zrealizował Instytut Lotnictwa w Warszawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

---
Źródło: Instytut Lotnictwa, Portal Samorządowy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1