reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DAS Przemysł elektroniczny | 12 czerwca 2015

Seminarium „Panasonic solutions for now and future” - relacja

Podczas dwudniowego seminarium, organizowanego przez firmę DAS, japoński producent zaprezentował polskim klientom urządzenia do montażu elektroniki oraz najnowsze trendy w tej branży.
- Celem pokazu było przybliżenie polskim klientom możliwości maszyn Panasonica oraz zaprezentowanie do czego zmierza branża w przyszłości - komentuje Radek Łompieś z firmy Dataline Automation Support , będącej organizatorem wydarzenia. Seminarium odbyło się w dniach 10 i 11 czerwca w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Pierwszy dzień obejmował przede wszystkim pokaz maszyn, podczas którego inżynierowie z firmy Panasonic prezentowali możliwości dwóch automatów pick&place (AM100 i NPMW2), drukarki SPG oraz oprogramowania. Natomiast drugiego dnia, oprócz kolejnej części demo, przedstawiciel japońskiej spółki zaprezentował nowoczesne rozwiązania w zakresie montażu SMT, nad którymi Panasonic pracuje w tej chwili (kierunek zmian to coraz większa automatyzacja procesu produkcji oraz poprawa jakości montażu) i które zamierza wprowadzać stopniowo na rynek w ciągu najbliższych miesięcy. Była więc okazja, by podejrzeć to, co Panasonic zaprezentuje podczas jesiennych targów Produktronica.

Panasonic zbudował swoją potęgę w Azji i, jak poinformowali przedstawiciele firmy, tacy giganci montażu kontraktowego jak Foxconn właśnie na maszynach tej firmy opierają swoje linie montażowe. Co ciekawe, korzysta z nich także Samsung, chociaż ma dyspozycji urządzenia własnej produkcji. Przykładem dużego producenta elektroniki w Polsce, który korzysta z maszyn Panasonika, może być TechniSat, który również ma w swoim zakładzie w Obornikach Śląskich cztery linie montażowe tej firmy.

Seminarium odbyło się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Warto wspomnieć, że jest co całkowicie nowy obiekt, oddany do użytku w tym miesiącu, a pokaz maszyn Panasonika był jednym z pierwszych wydarzeń w Parku. Działanie KPPT nastawione jest na wspomaganie nowo powstałych i pomoc w rozwoju istniejących firm, szczególnie innowacyjnych przedsiębiorstw działających w branży odnawialnych źródeł energii (OZE).


Foto: © DAS

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1