reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DAS Przemysł elektroniczny | 12 czerwca 2015

Seminarium „Panasonic solutions for now and future” - relacja

Podczas dwudniowego seminarium, organizowanego przez firmę DAS, japoński producent zaprezentował polskim klientom urządzenia do montażu elektroniki oraz najnowsze trendy w tej branży.
- Celem pokazu było przybliżenie polskim klientom możliwości maszyn Panasonica oraz zaprezentowanie do czego zmierza branża w przyszłości - komentuje Radek Łompieś z firmy Dataline Automation Support , będącej organizatorem wydarzenia. Seminarium odbyło się w dniach 10 i 11 czerwca w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Pierwszy dzień obejmował przede wszystkim pokaz maszyn, podczas którego inżynierowie z firmy Panasonic prezentowali możliwości dwóch automatów pick&place (AM100 i NPMW2), drukarki SPG oraz oprogramowania. Natomiast drugiego dnia, oprócz kolejnej części demo, przedstawiciel japońskiej spółki zaprezentował nowoczesne rozwiązania w zakresie montażu SMT, nad którymi Panasonic pracuje w tej chwili (kierunek zmian to coraz większa automatyzacja procesu produkcji oraz poprawa jakości montażu) i które zamierza wprowadzać stopniowo na rynek w ciągu najbliższych miesięcy. Była więc okazja, by podejrzeć to, co Panasonic zaprezentuje podczas jesiennych targów Produktronica.

Panasonic zbudował swoją potęgę w Azji i, jak poinformowali przedstawiciele firmy, tacy giganci montażu kontraktowego jak Foxconn właśnie na maszynach tej firmy opierają swoje linie montażowe. Co ciekawe, korzysta z nich także Samsung, chociaż ma dyspozycji urządzenia własnej produkcji. Przykładem dużego producenta elektroniki w Polsce, który korzysta z maszyn Panasonika, może być TechniSat, który również ma w swoim zakładzie w Obornikach Śląskich cztery linie montażowe tej firmy.

Seminarium odbyło się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Warto wspomnieć, że jest co całkowicie nowy obiekt, oddany do użytku w tym miesiącu, a pokaz maszyn Panasonika był jednym z pierwszych wydarzeń w Parku. Działanie KPPT nastawione jest na wspomaganie nowo powstałych i pomoc w rozwoju istniejących firm, szczególnie innowacyjnych przedsiębiorstw działających w branży odnawialnych źródeł energii (OZE).


Foto: © DAS

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2