reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gewwer dreamstime.com Nauka | 11 czerwca 2015

Najlepsze uczelnie techniczne w Polsce

Politechnika Warszawska jest pierwsza wśród uczelni technicznych, ale to Akademia Górniczo-Hutnicza wygrała ranking innowacyjności.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już po raz szesnasty opublikowała ranking uczelni wyższych w Polsce. Spośród uczelni technicznych liderem jest Politechnika Warszawska, za nią Politechnika Wrocławska, a trzecie miejsce zajmuje Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wymienione wyżej politechniki zajmują ex aequo 4. miejsce w Rankingu Szkół Akademickich 2015, natomiast AGH jest 6. na tej liście. Jeśli jednak weźmiemy po lupę innowacyjność, to kolejność sie zmienia. Liderem jest AGH, następna jest Politechnika Wrocławska, po niej Politechnika Lubelska, Politechnika Gdańska, a pierwszą piątkę zamyka Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Oto 10 najlepszych uczelni technicznych 2015 wg rankingu Perspektyw:
  1. Politechnika Warszawska
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  4. Politechnika Łódzka
  5. Politechnika Poznańska
  6. Politechnika Gdańska
  7. Politechnika Śląska
  8. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  9. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  10. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
W rankingu „Perspektyw” pod uwagę brane są uczelnie akademickie - publiczne i niepubliczne, które mają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora, minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i dorobek bibliograficzny. Musiały to być także ośrodki, które miały minimum dwa roczniki absolwentów i wzięły udział w badaniach ankietowych. Ranking ocenia uczelnie w kilku kryteriach – prestiżu, innowacyjności, potencjału naukowego, efektywności naukowej, warunków kształcenia i umiędzynarodowienia.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1