reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2015

Atmel następny do przejęcia?

Być może czekają nas kolejne duże zmiany na rynku półprzewodników. Według informacji Reutersa, Atmel rozgląda się za kupcem.
Atmel rozważa różne strategie, jedną z opcji mogłaby być sprzedaż firmy – pisze Reuters powołując się na anonimowe źródła. Producent mikrokontrolerów współpracuje z bankiem Qatalyst Partners, który pomaga w przygotowaniu do sprzedaży – donosi Reuters. Wartość firmy to około 4 mld USD.

Plany sprzedaży to oczywiście niepotwierdzone informacje, ale biorąc pod uwagę intensyfikację fuzji i akwizycji na rynku półprzewodników, jaką obserwujemy w ostatnim czasie, kto wie (wystarczy wymienić przejęcie Broadcom przez Avago czy Altery przez Intela), czy nie kryje się w nich ziarno prawdy. Wartość fuzji i akwizycji na rynku półprzewodników w tym roku to około 80 mld USD – najwięcej od 2000 roku – ocenia Reuters.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1