reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2015

Comarch: połączenie spółek

Polski producent systemów informatycznych zadecydował o połączeniu spółek z segmentu telemedycznego: iMed24 przejmuje ESAProjekt.
Zarząd Comarch SA poinformał, że w dniu 1 czerwca 2015 roku walne zgromadzenie akcjonariuszy iMed24 SA oraz zgromadzenie wspólników ESAProjekt podjęły uchwały o połączeniu tych spółek oraz o zmianie statutu iMed24 SA. Wskutek podjętych uchwał, po połączeniu, nastąpi zmiana firmy spółki iMed24 SA – jako spółki przejmującej – na Comarch Healthcare SA. Powyższe zmiany będą skuteczne z chwilą rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka przejmująca będzie skupiać większość aktywów sektora e-Zdrowie Grupy Comarch, na stanowisko jej prezesa został powołany Piotr Piątosa.

Spółka iMed24 powstała w kwietniu 2008 roku w wyniku wyodrębnienia się z Comarch projektu dedykowanego telemedycynie. ESAprojekt jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych dla sektora zdrowia. W kwietniu 2012 roku 100% udziałów w firmie zostało przejętych przez Comarch.

Jak podaje Puls Biznesu, inwestycji Comarchu w rozwój segmentu telemedycyny wyniosły do tej pory 100 mln PLN. W trzecim kwartale tego roku spółka zamierza wprowadzić na rynek dwa urządzenia telemedyczne: holter i urządzenie do KTG. Zamiast sprzedaży urządzeń Comarch ma oferować usługę zdalnego monitoringu.


---
Źródło: Comarch, Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1