reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2015

Comarch: połączenie spółek

Polski producent systemów informatycznych zadecydował o połączeniu spółek z segmentu telemedycznego: iMed24 przejmuje ESAProjekt.
Zarząd Comarch SA poinformał, że w dniu 1 czerwca 2015 roku walne zgromadzenie akcjonariuszy iMed24 SA oraz zgromadzenie wspólników ESAProjekt podjęły uchwały o połączeniu tych spółek oraz o zmianie statutu iMed24 SA. Wskutek podjętych uchwał, po połączeniu, nastąpi zmiana firmy spółki iMed24 SA – jako spółki przejmującej – na Comarch Healthcare SA. Powyższe zmiany będą skuteczne z chwilą rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka przejmująca będzie skupiać większość aktywów sektora e-Zdrowie Grupy Comarch, na stanowisko jej prezesa został powołany Piotr Piątosa.

Spółka iMed24 powstała w kwietniu 2008 roku w wyniku wyodrębnienia się z Comarch projektu dedykowanego telemedycynie. ESAprojekt jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych dla sektora zdrowia. W kwietniu 2012 roku 100% udziałów w firmie zostało przejętych przez Comarch.

Jak podaje Puls Biznesu, inwestycji Comarchu w rozwój segmentu telemedycyny wyniosły do tej pory 100 mln PLN. W trzecim kwartale tego roku spółka zamierza wprowadzić na rynek dwa urządzenia telemedyczne: holter i urządzenie do KTG. Zamiast sprzedaży urządzeń Comarch ma oferować usługę zdalnego monitoringu.


---
Źródło: Comarch, Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2