reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kennytong dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2015

Powstała spółka Thales Alenia Space Polska

Thales Alenia Space (TAS) chce rozszerzać swoją obecność w Europie i utworzyła nową spółkę zależną Thales Alenia Space Polska (TASP) z siedzibą w Warszawie.
Firma Thales Alenia Space Polska ma zacieśniać współpracę z Polską Agencją Kosmiczną, lokalnymi ośrodkami naukowymi i przemysłem, by wspierać budowę polskiego programu kosmicznego oraz rozwój technologii satelitarnych i systemów obserwacji Ziemi.

Jak pisze firma w komunikacie, decyzja o powołaniu polskiej spółki zależnej wynika z niedawnego dołączenia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Ogłoszony przez nasz kraj ambitny program kosmiczny, szczególnie w zakresie obronności i obserwacji Ziemi, to obszar, w którym Thales Alenia Space ma rozległe doświadczenie.

- Przemysł kosmiczny przechodzi przemiany. Ekspansja Thales Alenia Space w Polsce, w kraju, który zdecydował się mocno zainwestować w technologie kosmiczne, oznacza ogromne możliwości dla spółki. Wierzę też, że obecność na polskim rynku firmy z tak dużym doświadczeniem i wiedzą oraz imponującą bazą technologiczną przyczyni się do rozwoju lokalnego przemysłu - komentuje Andrzej Banasiak, dyrektor generalny Thales Alenia Space Polska.

Przy okazji inauguracji działalności Thales Alenia Space Polska podpisano dwa istotne porozumienia. Pierwsze dotyczy współpracy firmy ze Śląskim Centrum Naukowo-Technicznym Przemysłu Lotniczego, włączonym do łańcucha dostawców TAS, szczególnie w zakresie rozwoju technologii kompozytowych. Drugi dokument dotyczy współpracy TAS z Klastrem Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej w zakresie m. in. rozwoju napędów, nawigacji, robotów i badań kosmosu.

Utworzenie polskiej spółki to kolejny krok w rozwoju firmy TAS, która w 2014 roku założyła spółkę córkę w Wielkiej Brytanii, w 2011 roku otworzyła nową fabrykę w Niemczech oraz wzmocniła swoją pozycję w Belgii poprzez budowę zakładu w Leuven.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2