reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2015

Lattice – czyżby szykowało się kolejne przejęcie?

Firma Lattice Semiconductor, producent programowalnych chipów, ogłosiła, że jest otwarta na ewentualne oferty dotyczące przejęcia. Warunek: odpowiednia cena.
Szef Lattice Semiconductor Darin Billerbeck w rozmowie z agencją Reuters, wymienił firmy Qualcomm oraz MediaTek wśród potencjalnych kupców, których ofertami Lattice mogłoby być zainteresowane. Nie zdradził jednak, czy prowadzone są jakiekolwiek negocjacje w tej sprawie.

Po przejęciu Altery przez Intel na rynku zostały już dwie największe samodzielne firmy oferujące programowalne układy scalone: Lattice oraz Xilinx. Chipy i dedykowane oprogramowanie Lattice znajdują zastosowanie w niemal każdym sektorze związanym z elektroniką: od smartfonów po samochody. Wartość firmy to około 740 mln USD.

Zarówno Lattice jak i Xilinx widzą korzyści wynikające z przejęcia Altery przez Intel. Altera dostarcza teraz chipy zarówno do procesorów x86 jak i ARM, a po akwizycji można się spodziewać, że przestawi się głównie na wsparcie procesorów Intela. Dzięki temu Lattice oraz Xilinx będą mogły zdobyć większy udział w rynku aplikacji opartych na procesorach ARM. - Myślę, że w takich sektorach jak telekomunikacja i przemysł zobaczymy natychmiastowe korzyści – powiedział Darin Billerbeck.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1