reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sadik guelec dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 czerwca 2015

Zwolnienia w polskich zakładach lotniczych

W PZL Mielec już zwolniono 40 osób, a do września pracę straci kolejnych 500. PZL Świdnik planuje zwolnić nawet 800 pracowników.
W całym należącym do Sikorskiego PZL Mielec pracę stracić może nawet 1,4 tys. osób – informuje „Solidarność”. Związkowcy wskazują, że przyczyną zwolnień jest decyzja MON o zakupie francuskiego śmigłowca wielozadaniowego dla polskiej armii od koncernu Airbus.

Marian Kokoszka, przewodniczący „Solidarności” w PZL Mielec zapowiada, że związkowcy z Mielca i Świdnika skierują sprawę do Najwyższej Izby Kontroli i prokuratury, a nawet będą się domagali powołania komisji śledczej. - W połowie czerwca ma się odbyć zamknięte posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej, mam nadzieję, że pojawią się tam dowody, które pozwolą unieważnić kontrowersyjny przetarg – powiedział Marian Kokoszka.

---
Źródło: NSZZ „Solidarność”

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2