reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filipefrazao84 dreamstime.com_ Przemysł elektroniczny | 08 czerwca 2015

Podział HP na dwie spółki od 1 listopada

Podział koncernu na dwie HP Inc i Hewlett-Packard Enterprise ma zacząć obowiązywać od 1 listopada. Hewlett-Packard czeka też kolejna runda zwolnień.
Szefowa HP Meg Whitman w zeszłym tygodniu zapowiedziała, że podział na dwie spółki stanie się faktem od 1 listopada bieżącego roku. Pierwsza ze spółek, HP Inc, będzie zajmować się segmentem PC i drukarek, a HP Enterprise sprzętem i oprogramowaniem dla biznesu. Podział ma być kolejnym krokiem w restrukturyzacji HP zapoczątkowanej przez CEO firmy Meg Whitman.

Zmiany jakie w ostatnim czasie przechodzi HP to jednak także olbrzymie redukcje etatów. W dodatku zwolnienie 55 tys. osób nie musi być końcem tego procesu – wynika z wypowiedzi Meg Whitman. Szefowa HP nie podała jednak żadnych konkretów dotyczących planowanych zwolnień.

---
Źródło: CNN

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2