reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2015

PZL Mielec zwolni około 500 osób

Związki zawodowe w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu poinformowane zostały o zaplanowanej redukcji zatrudnienia w tych zakładach. Możliwa jest redukcja zatrudnienia o 500 osób.
Zwolnienia w PZL Mielec trzeba łączyć z przetargiem Ministerstwa Obrony Narodowej na dostawę śmigłowców dla polskiego wojska – powiedział dla TVP Info Marian Kokoszka z NSZZ Solidarność. W zeszłym tygodniu PZL Mielec ogłosił redukcje kilkudziesięciu etatów, jednak w większości dotyczyły one pracowników w wieku emerytalnym lub uprawnionych do innych świadczeń.

Zwolnienia mają potrwać do września tego roku. Związki będą teraz negocjowały osłony socjalne dla zwalnianych pracowników.

Przy produkcji śmigłowców Black Hawk w Mielcu pracuje 800 osób, w całym zakładzie PZL zatrudnionych jest 2 tysiące ludzi.

---
Źródło: Solidarność Rzeszów

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1