reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robyn mackenzie dreamstime.com_pie Przemysł elektroniczny | 03 czerwca 2015

WB Electronic: roczne przychody +123%

W 2014 roku spółka WB Electronics odnotowała 41% spadek sprzedaży na rynku polskim, ale za to sprzedaż eksportowa wzrosła w tym czasie pięciokrotnie.

Wybrane dane finansowe z jednostkowego sprawozdania spółki WB Electronics za 2014 rok (w nawiasie dane za rok 2013):
  • przychody netto ze sprzedaży: 127,4 mln PLN (57,08 mln PLN),
  • zysk netto: 30,9 mln PLN, (2,5 mln PLN),
  • koszty działalności operacyjnej: 93,7 mln PLN, (55,3 mln PLN).
- Zgodnie z przewidywaniami zarządu w 2014 nastąpił bardzo znaczny wzrost przychodów spowodowany wzrostem eksportu. (...) Długoletnie działania marketingowe na rynkach zagranicznych zaczęły wreszcie przynosić wymierne korzyści – pisze spółka w raporcie.
Najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w 2014 roku to zakup pozostałych akcji Radmor SA od Polskiego Holdingu Obronnego (WB Electronics ma teraz prawie 99% akcji), emisja obligacji o wartości 80 mln PLN na rynku Catalyst oraz ekspansja spółki na rynkach zagranicznych. WB Electronics w 2014 roku realizowała podpisane w latach ubiegłych kontrakty w Malezji, Wietnamie oraz Afryce Północnej. WB Electronics w raporcie podkreśla także istotną rolę prac badawczo-rozwojowych w działalności spółki. - Priorytetem jest stały rozwój podstawowych produktów spółki – systemów łączności FONET, systemów kierowania ogniem TOPAZ oraz systemów obserwacji BSL FLYEYE. Dodatkowo prowadzone są intensywne prace badawcze, jak również prace rozwojowe nad nowymi produktami, najistotniejsze z nich, z którymi zarząd spółki wiąże duże nadzieje, to radiostacja PERAD, przyrządy rozpoznawania skażeń oraz systemy do ochrony informacji – informuje spółka. WB Electronics chce także nadal rozwijać współpracę z technicznymi uczelniami wyższymi oraz ośrodkami badawczymi.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1