reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robyn mackenzie dreamstime.com_pie Przemysł elektroniczny | 03 czerwca 2015

WB Electronic: roczne przychody +123%

W 2014 roku spółka WB Electronics odnotowała 41% spadek sprzedaży na rynku polskim, ale za to sprzedaż eksportowa wzrosła w tym czasie pięciokrotnie.
Wybrane dane finansowe z jednostkowego sprawozdania spółki WB Electronics za 2014 rok (w nawiasie dane za rok 2013):
  • przychody netto ze sprzedaży: 127,4 mln PLN (57,08 mln PLN),
  • zysk netto: 30,9 mln PLN, (2,5 mln PLN),
  • koszty działalności operacyjnej: 93,7 mln PLN, (55,3 mln PLN).
- Zgodnie z przewidywaniami zarządu w 2014 nastąpił bardzo znaczny wzrost przychodów spowodowany wzrostem eksportu. (...) Długoletnie działania marketingowe na rynkach zagranicznych zaczęły wreszcie przynosić wymierne korzyści – pisze spółka w raporcie.
Najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w 2014 roku to zakup pozostałych akcji Radmor SA od Polskiego Holdingu Obronnego (WB Electronics ma teraz prawie 99% akcji), emisja obligacji o wartości 80 mln PLN na rynku Catalyst oraz ekspansja spółki na rynkach zagranicznych. WB Electronics w 2014 roku realizowała podpisane w latach ubiegłych kontrakty w Malezji, Wietnamie oraz Afryce Północnej.

WB Electronics w raporcie podkreśla także istotną rolę prac badawczo-rozwojowych w działalności spółki. - Priorytetem jest stały rozwój podstawowych produktów spółki – systemów łączności FONET, systemów kierowania ogniem TOPAZ oraz systemów obserwacji BSL FLYEYE. Dodatkowo prowadzone są intensywne prace badawcze, jak również prace rozwojowe nad nowymi produktami, najistotniejsze z nich, z którymi zarząd spółki wiąże duże nadzieje, to radiostacja PERAD, przyrządy rozpoznawania skażeń oraz systemy do ochrony informacji – informuje spółka. WB Electronics chce także nadal rozwijać współpracę z technicznymi uczelniami wyższymi oraz ośrodkami badawczymi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1