reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daniel schweinert dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2015

APS Energia: akwizycje niewykluczone, ale priorytetem jest nowa siedziba

Spółka chce zgodnie z planem przenieść notowania z NewConnect na GPW w lipcu tego roku i zadebiutować na głównym parkiecie z pierwszą częścią akcji z kapitału docelowego (ok. 1,7 mln akcji).
Jak potwierdza Piotr Szewczyk prezes APS Energia w rozmowie z portalem Akcjonariat.pl, trwają rozmowy na temat ewentualnej akwizycji, ale dla firmy priorytetem jest budowa nowej siedziby produkcyjno-rozwojowej w Stanisławowie Pierwszym. - Tę inwestycję rozpoczęliśmy z początkiem maja bieżącego roku. Mamy już uprawomocnione pozwolenie i zgodnie z zapowiedziami, przeniesienie do nowej siedziby powinno nastąpić na przełomie marca/kwietnia 2016 roku – mówi Piotr Szewczyk.

Prezes ASP Energia ocenia, że spółka zależna ENAP rozwija się lepiej niż planowano. - Myślę, że ENAP-owi może zabraknąć zasobów, aby zrealizować prace, które ma do zrealizowania w tym roku. W każdym razie spodziewane plany sprzedaży są przekroczone, a prezes Drabiuk zapowiada zwiększenie liczby projektów w najbliższym czasie – stwierdza Szewczyk.

APS Energia w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie przyjmować pracowników do spółki tureckiej (dwie osoby) oraz przyjmie jedną osobę na sąsiedni rynek irański. - Jeśli chodzi o rynek amerykański, chcemy rozpocząć prace w drugiej połowie tego roku, aczkolwiek już widzimy, że mamy możliwość sprzedaży i uczestniczenia w dwóch, trzech projektach – mówi Piotr Szewczyk. Prezes spółki zdradził też, że nowo otwarta montownia w Rosji jest w 100% obciążona zamówieniami z rynku rosyjskiego. Na razie jednak firma nie zamierza rozbudowywać montowni, ale wdrożyć efektywniejsze systemy zarządzania produkcją.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2