reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2015

Intel kupuje Alterę

A jednak! To kolejna ważna akwizycja w ciągu tygodnia: Intel zapłaci 16,7 mld USD za Alterę.
Pogłoski dotyczące ewentualnego przejęcia pojawiły się pod koniec marca tego roku. Siły połączy Intel - gigant w branży półprzewodników z rocznymi przychodami na poziomie niemal 56 mld USD oraz mniejsza Altera, której roczny obrót to około 1,9 mld USD. - Wierzymy, że jako część Intela będziemy mogli rozwijać nasze innowacyjne układy FPGA oraz SoC dla klientów ze wszystkich segmentów rynku – powiedział John Daane, szef Altery.

Akcjonariusze Altery otrzymają 54 USD za każdą akcję. Transakcja ma zostać zamknięta w ciągu 6-9 miesięcy. Rady nadzorcze obydwu spółek zaakceptowały przejęcie, które musi jeszcze uzyskać zgodę organów regulacyjnych.

Altera jest producentem programowalnych chipów stosowanych szeroko w telekomunikacji, elektronice użytkowej a także w branży militarnej oraz przemysłowej. Układy Altery uzupełnią ofertę Intela, który chce rozszerzać zakres działalności, szczególnie w obszarze internetu rzeczy (IoT).

Konsolidacje to obecnie mocny trend w branży półprzewodników, w obliczu wciąż zaostrzającej się konkurencji na rynku oraz rosnących wymagań dotyczących chipów, które mają być szybsze i lepsze. Zaledwie kilka dni temu Avago i Broadcom ogłosiły fuzję wartą 37 mld USD, a wieść niesie, że ARM negocjuje kupno izraelskiej firmy Sansa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2