reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Opolska Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2015

II Opolski Festiwal Robotów już za nami

Ponad 120 robotów, 13 konkurencji, Łącznik pękający w szwach od widzów. Robomania, na którą (z radością) cierpią organizatorzy festiwalu, czyli Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków, okazała się wysoce zaraźliwa!
Obok GROM-u tę największą w regionie i jedną z ciekawszych w kraju imprez przygotowała Politechnika Opolska oraz firma Konstruktorzy Robotów. Portal evertiq.pl był patronem medialnym tego wydarzenia.

Sądząc po ogromnym zainteresowaniu festiwalem, zarówno ze strony uczestników, jak i widzów oraz partnerów, przyświecający wydarzeniu cel – popularyzacja nauk technicznych i zaawansowanych technologii poprzez wzbudzenie zainteresowania robotyką, automatyką i elektroniką – został osiągnięty.

Roboty przyjechały do Opola z całej Polski, a także z czeskiego Jesenika i Ostrawy, zamieniając Łącznik w scenerię rodem z filmu science fiction. Spora część z nich, w ramach warsztatów powstała, na miejscu – z butelek po wodzie, z klocków lego i spod igły drukarki 3D.

Konstrukcje o najprzemyślniejszych formach (i takich też nazwach), ścigały się ze sobą na torach ziemnych i w przestrzeni powietrznej (po raz pierwszy w Opolu można było zobaczyć zawody dronów), próbowały wypchnąć przeciwnika poza planszę w ringu i walczyły o tytuł najsprytniejszej maszyny pokonując labirynt.

Najwięcej emocji wzbudziły – jak zwykle – konkurencje Free Style, którą wygrał stroszący polimerową sierść Zwierzak oraz Codefusion Sumo, w którym waleczna (żeby nie powiedzieć rozjuszona) Szwagierka zapewniła swojemu konstruktorowi udział w największych i najbardziej prestiżowych zawodach robotycznych na świecie. Nagroda w postaci zaproszenia na imprezę do Japonii tłumaczy zacięcie, z jakim robosumici eliminowali przeciwników!

Grubo po 18.00, kiedy ostatnie roboty opuszczały już Łącznik, szef GROM-u i inicjator całego przedsięwzięcia (a także konstruktor jednego ze zwycięskich robotów) inż. Piotr Śnieżek podsumował: - Zakończony właśnie Opolski Festiwal Robotów uważam za za wielki sukces, zarówno pod względem organizacji, jak i frekwencji oraz poziomu zawodów i uczestników.---
Źródło: © Politechnika Opolska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1