reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2015

Nowy iPhone nadchodzi

Początek roku był korzystny dla firmy Apple: popyt na iPhone 6 oraz iPhone 5S pozostał na wysokim poziomie. Po pierwszym kwartale sprzedano ponad 60 mln sztuk iPhone’ów.
Ale wraz ze zbliżającą sie premierą, coraz większe zainteresowanie wzbudza kolejna wersja smartfonu z logo jabłka. Jak podaje firma analityczna TrendForce, obydwa modele nowego smartfona firmy Apple, z ekranem 4,7 oraz 5,5 cali, wejdą do masowej produkcji w czerwcu tego roku. Sprzedaż rozpocznie się w trzecim kwartale, przy czym kwartalna sprzedaż przewidywana jest na 24 mln sztuk. Dzięki pojawieniu się w ofercie nowych modeli smartfona Apple’a, łączna sprzedaż iPhone’ów w 2015 roku ma przekroczyć 230 mln sztuk – to oznaczałoby roczny 20% wzrost rok do roku. Według prognoz, liczba nowych modeli iPhone’a, które znajdą nabywców, będzie stanowiła ponad 35% wszystkich sprzedanych w tym roku smartfonów Apple’a.

Jedną z większych zmian, jakie zobaczymy w nowym iPhonie to nowa wersja pamięci DRAM: LPDDR3 zostanie zastąpione przez LPDDR4. Co więcej, pojemność urządzenia zwiększy się z 1GB do 2GB. Dostawcami tych układów są firmy Samsung oraz SK Hynix.

Pojawiły się także przecieki, że Apple wyposaży swojego flagowca w technologię „Force Touch”, czyli moduł reagujący na siłę nacisku, co umożliwi zróżnicowanie wykonywanych akcji w zależności od tego jak długo i jak mocno będziemy dotykali ekranu. Wdrożenie tej technologii może wymagać zamontowania elastycznej płytki drukowanej, która będzie odpowiadać za sterowanie. Jako głównego kandydata na dostawcę komponentów i firmware do „Force Touch” typuje się firmę Analog Devices.


© TrendForce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2