reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2015

Polscy studenci znowu triumfują w zawodach URC!

Drużyna Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej zwyciężyła w zawodach łazików marsjańskich, które zakończyły się w USA.

Wygląda na to, że nagrody zdobywane przez łaziki polskich studentów, startujące w międzynarodowych zmaganiach University Rover Challenge, to już standard. W tym roku drużyna z Politechniki Rzeszowskiej zdeklasowała konkurencję wyprzedzając ekipę z amerykańskiego Brigham Young University o niemal 90 punktów. Trzecie miejsce zajął zespół Scorpio z Politechniki Wrocławskiej, natomiast tuż za podium był łazik #next zbudowany przez studentów z Politechniki Białostockiej (344 punkty). Oto finaliści i liczba punktów (na 500 możliwych):
  1. Legendary Rover Team (Polska) 460 points
  2. BYU Mars Rover (USA) 371 points
  3. Scorpio (Polska) 364 points
Oto co zwycięzcy pisali na swoim profilu FB kilka chwil po zawodach: - Mieliśmy kilka awarii. Dzień przed zawodami zapalił się nam łazik - kable dosłownie się zaświeciły. Siedzieliśmy codziennie do bardzo późna. Robiliśmy co tylko mogliśmy, aby w czasie kiedy mieliśmy wykonywać zadanie łazik był w pełnej gotowości. Walczyliśmy do samego końca! Obecnie jesteśmy bardzo zmęczeni, ale też bardzo szczęśliwi, ponieważ... Legendary III jest najlepszym łazikiem na świecie!!! Reprezentacja © Legendary Rover Team zaraz po zawodach: Od lewej: inż. Remigiusz Laszczak, inż. Wojciech Gołąbek, inż. Magdalena Kluz, inż. Michał Kieś, inż. Piotr Czachor, inż. Filip Nycz, inż. Sebastian Halota, inż. Łukasz Bereś. Do tegorocznych finałów URC zgłosiły się 44 zespoły z ośmiu krajów. Do finału ostatecznie zakwalifikowały się 23 drużyny z sześciu krajów. Na pustyni w amerykańskim stanie Utah wystartowało siedem zespołów ze Stanów Zjednoczonych, pięć zespołów z Indii, cztery zespoły z Kanady, po jednej drużynie z Egiptu i Bangladeszu.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1