reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographer dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 czerwca 2015

Antyelektrostatyczne ubrania od ITME

Wynalazek ITME to sposób ubrania o właściwościach antyelektrostatycznych i przewodnictwa powierzchniowego, przy produkcji których używa się tlenku grafenu.
Polski wynalazek „Drukowane antystatyczne wykończenia tekstyliów z użyciem rGO” został uhonorowany srebrnym medalem podczas 114 Międzynarodowych Targach Wynalazczości CONCOURS LEPINE 2015, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja w Paryżu. Instytut Technologii i Materiałów Elektronicznych wykorzystał metodę wykańczania tekstyliów z wykorzystaniem tlenku grafenu poprzez nadruk Ink-Jet. Jak podaje ITME, optymalne właściwości funkcjonalne nadawane są po kąpieli w roztworze redukującym. Wynalazek został zgłoszony w Urzędzie Patentowym.

To innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane w trakcie realizacji projektu pt.: „Wytworzenie atramentów i past drukarskich na bazie grafenu oraz opracowanie metody nadruku powierzchni do zastosowań w drukowanej elektronice elastycznej” („Graph-Print”) z konkursu Graf-Tech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Łódzki, zgłaszającym wynalazek jest współwykonawca projektu Politechnika Łódzka. Pracownia Grafenu Chemicznego ITME dostarczała grafen płatkowy na potrzeby projektu. Parterem przemysłowym w projekcie jest Towarzystwo Elektrotechnologiczne.

---
Źródło: ITME

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2