reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG SA Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2015

LUG: zysk netto w górę o 180%

Producent oświetlenia z Zielonej Góry w 2014 roku osiągnął najwyższe w historii przychody w wysokości 114 mln PLN (+11% r/r). W poprzednim roku spółka mocno inwestowała w badania i rozwój.
Grupa Kapitałowa LUG S.A., opublikował zaudytowane wyniki za 2014 rok.
  • przychody ze sprzedaży: 114 mln PLN, +11%,
  • zysk netto: 4 mln PLN, +180%,
  • zysk operacyjny: 4,5 mln PLN, +123%.
W 2014 roku prowadzone były intensywne prace w obszarze badań i rozwoju. W listopadzie rozpoczęła się budowa centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki, gdzie rozwijana będzie technologia oświetleniowa LED. Zakończenie inwestycji szacowanej na 6 mln PLN planowane jest na 2016 rok. Po uruchomieniu dodatkowej fabryki moce produkcyjne Grupy w obszarze technologii LED znacznie wzrosną. - Inwestycja w nową fabrykę komponentów elektronicznych to krok w kierunku realizacji strategii, która została stworzona by zapewnić silną pozycję firmy w przyszłości. Zainteresowanie oświetleniem LED w ciągu następnych kilku lat znacznie wzrośnie, a my będziemy na to przygotowani – wyjaśnia prezes LUG SA, Ryszard Wtorkowski.

Jak informuje firma, rok 2014 był także okresem aktywnej rozbudowy struktur sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Efektem tych działań jest m.in. otwarcie dwóch nowych showroomów opraw oświetleniowych – w Berlinie i w Warszawie. - Inwestycja w technologię LED wywołała potrzebę rozbudowy struktur sprzedaży. Po uruchomieniu przez nas w 2013 roku pierwszej linii produkcji źródeł światła LED znacząco wzrosła ilość zamówień na oświetlenie półprzewodnikowe. Widząc zainteresowanie rynku postanowiliśmy rozbudować sieć handlową, aby w pełni wykorzystać istniejący potencjał – komentuje prezes LUG.

Wcześniejsze inwestycje w rozwój sprzedaży eksportowej, będące realizacją kolejnego strategicznego celu firmy, widać już w strukturze sprzedaży Grupy. Po raz drugi z rzędu sprzedaż na rynkach eksportowych osiągnęła w ciągu całego roku przewagę nad sprzedażą krajową i przyniosła w 2014 roku ponad 54% przychodów firmy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1