reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© farang dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 maja 2015

Kitron rozwija działalność na Litwie

Skandynawski dostawca usług EMS oficjalnie otworzył nowy zakład produkcyjny i centrum usług inżynierwskich w Kaunas. Wartość inwestycji to 7 mln EUR.
Powierzchnia nowego zakładu to 5 tys. m kw., dzięki czemu powierzchnia produkcyjna litewskiego ośrodka zwiększyła się do 13 tys. m kw. W ramach inwestycji Kitron utworzył także 60 nowych etatów.

Od tej chwili, Kitron będzie nie tylko produkował na Litwie, ale także pracował nad rozwojem nowych produktów, ze szczególnym uwzględnieniem usług inżynierskich. Zatrudnieni w nowym dziale inżynierowie będą pracowali nad prototypami, wyglądem modelu, doborem komponentów oraz zarządzaniem projektami.

Firma zatrudnia na Litwie 430 osób, a produkty, które tam powstają w 95% trafiają do takich sektorów jak medyczny, przemysłowy, energii odnawialnej, morski oraz do firm oferujących urządzenia do transmisji danych. Lista klientów zawiera taki takie globalne tuzy jak: Volvo, Saab, Bombardier, Husqvarna, Emerson and wiele innych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1