reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 28 maja 2015

ABB rozpoczyna produkcję robotów w USA

Informację ogłoszono podczas uroczystości otwarcia nowej fabryki robotów w istniejącym obiekcie w Auburn Hills w stanie Michigan, gdzie firma zatrudnia już około 500 pracowników. Produkcja ruszy natychmiast.
Firma ABB ogłosiła, że rozpocznie produkcję robotów w Stanach Zjednoczonych. Nowa fabryka to trzeci, obok obiektów w Szanghaju w Chinach oraz w Västeråsw Szwecji, zakład ABB zajmujący się produkcją robotów. Będą w nim wytwarzane roboty i powiązany sprzęt z przeznaczeniem na rynek północnoamerykański.

Stany Zjednoczone to największy rynek ABB, na którym poziom sprzedaży osiągnął 7,5 mld USD. Od 2010 roku firma przeznaczyła ponad 10 mld USD na lokalny sektor B&R, nakłady inwestycyjne i przejęcia, zwiększając liczbę lokalnych pracowników z 11 500 do 26 300. Dalsze inwestycje w północnoamerykański łańcuch wartości i sektor przemysłowy stanowią istotny element globalnych planów rozwojowych ABB, które odzwierciedlają założenia realizowanej przez firmę strategii „Next Level”.
– Rozpoczynając lokalną produkcję robotów w Auburn Hills, dochodzimy do kolejnego poziomu naszego zaangażowania i wzrostu znaczenia ABB na rynku północnoamerykańskim — powiedział Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB.


– Nasz nowy zakład produkcyjny pozwala rozszerzyć ofertę firmy oraz zakres świadczonych usług na klientów z sektora robotyki w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie, umożliwiając nam osiągnięcie najlepszych w branży harmonogramów realizacji dostaw i wsparcia technicznego w Ameryce Północnej – powiedział Per Vegard Nerseth, dyrektor zarządzający Globalnej Jednostki Biznesu ABB Robotyka. – Ekspansja jest zgodna z globalną strategią firmy, która zakłada wejście na kluczowe rynki lokalne o potencjale wzrostowym w sektorze robotyki, aby dostarczać najnowocześniejszą technologię naszym klientom. Jestem przekonany o tym, że dzięki obecności na dużym rynku robotyki w najbliższej przyszłości zwiększymy zatrudnienie.

Oferta produktów wytwarzanych w nowym zakładzie będzie stopniowo poszerzana. Docelowo większość robotów i ich sterowników produkowanych przez ABB i dystrybuowanych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku będzie powstawać w Auburn Hills. Produkcja lokalna usprawnia proces realizacji dostaw, co z kolei znacząco skraca czas realizacji zamówień.

© ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1