reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com_hand pushing information button on touch screen Przemysł elektroniczny | 29 maja 2015

VIGO System: znacząca umowa z Caterpillar

Ożarowski producent detektorów podczerwieni oraz spółka z Grupy kapitałowej Caterpillar Company Inc. 26 maja podpisały umowę kupna-sprzedaży o wartości około 5,44 mln PLN.
Przedmiotem umowy jest sprzedaż przez VIGO System 700 detektorów podczerwieni, nie później niż do 30 listopada 2017 roku. Wartość umowy to 1 318 100,00 EUR tj. 5 440 984,99 zł według średniego kursu ogłoszonego przez NBP w dniu zawarcia umowy.

Jednocześnie, wzajemne obroty Vigo System ze spółkami z grupy kapitałowej Caterpillar Company Inc. z tytułu dostaw detektorów podczerwieni od debiutu do dziś wyniosły 1,46 mln PLN.

VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Detektory opracowane i wyprodukowane przez ożarowską spółkę pracują na pokładzie łazika Curiosity, zbudowanego na potrzeby misji marsjańskiej NASA.

Pod koniec kwietnia VIGO System, wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną, uruchomiła laboratorium pozwalające na wytwarzanie detektorów w nowej technologii - MBE (Molecular Beam Epitaxy).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1