reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2015

VIGO System chce podwoić przychody w 2017 roku

VIGO System wykorzysta przy produkcji detektorów podczerwieni technologię MBE wytwarzania warstw półprzewodnikowych, dzięki czemu ożarowska spółka zamierza osiągnąć w 2017 roku przychody na poziomie 41 mln PLN.
- Automatyzacja produkcji pozwoli nam na zmniejszenie kosztów jednostkowych wytwarzania. Niższa cena finalnych produktów pozwoli na szersze ich zastosowanie. Technologia MBE pozwoli też na skrócenie czasu produkcji i poprawę jakości produktów. Spodziewam się, że pierwsze profity z tego tytułu zaczną pojawiać się w II kwartale 2016 roku. Docelowo spodziewamy się podwojenia przychodów w 2017 roku i zachować 35 proc. marży netto – zdradził Parkietowi Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Uruchomione pod koniec kwietnia bieżącego roku laboratorium MBE do osadzania warstw półprzewodnikowych z wiązki molekularnej w wysokiej próżni jest wspólnym przedsięwzięciem firmy VIGO System oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Wartość inwestycji to około 11 mln PLN i po połowie rozkłada się na obu partnerów. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, VIGO System poszerzy ofertę detektorów do zastosowań, w których konieczne jest zapewnienie m.in. wyższej odporności na trudne warunki eksploatacji. Powstaną urządzenia o wyższej czułości i tańsze. Wyeliminowane zostaną również takie pierwiastki jak rtęć, kadm i tellur

---
Źródło: akcjonariat.pl, VIGO System

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1